Bieganie w kolcach sportowych

Dorastając starałam się imać różnych zajęć, by znaleźć dla siebie coś, w czym jestem dobra. Chodziłam na wiele kółek naukowych w szkole, ale jednocześnie brałam udział w sportowych aktywnościach, zarówno szkolnych, jak i pozaszkolnych. W końcu stwierdziłam, że najlepiej czuję się w lekkiej atletyce, a szczególnie w bieganiu. Zaczęłam więc poważniej traktować trening biegowy i zajęć szkolnych w końcu z czasem przeszłam na bardziej profesjonalne treningi.

Buty z kolcami sportowymi do biegania

biegowe kolce sportowePrzekonałam się do tej formy sportowej, gdy zauważyłam, że mam całkiem dobrą wytrzymałość biegową, jak i jestem najczęściej znacznie szybsza od pozostałych koleżanek z zajęć. Razem z rodzicami znaleźliśmy szkółkę lekkoatletyczną, w której chciałam dalej kontynuować swoją karierę sportową. I okazało się, że faktycznie to było to, w czym faktycznie byłam dobra i czułam się dobrze. Bardzo szybko robiłam postępy i stopniowo poprawiałam swoje wyniki czasowe na różnych dystansach. W końcu zaczęłam bardziej poważnie myśleć o typowo sportowym sprzęcie, który nie był by tylko gadżetem, a faktyczną pomocą. Po konsultacjach z moją trenerką ustaliłyśmy, że mogę w końcu spróbować i zobaczyć na własnej skórze, jak to jest, gdy biegnie się mając na nogach biegowe kolce sportowe. Takie obuwie pomaga w warunkach, w jakich ja biegam, ale jednocześnie mając je, bieg jest inaczej odczuwalny. Porozmawiałam z rodzicami i zgodzili się kupić mi takie kolce. Liczyłam bardzo, że to będzie kolejny krok milowy w moich staraniach w świecie sportu. Takich kolców było jednak mnóstwo i długo musiałam się zastanawiać, zanim podjęłam decyzję, które ostatecznie wybiorę. Pomagała mi w tym trenerka, podpowiadając, na co powinnam zwracać uwagę. Chciałam, żeby zakup był udany, więc nie mogłam sobie pozwolić na byle jaki wybór.

Kiedy kolce biegowe w końcu wpadły w moje ręce, to od razu je przymierzyłam. Na całe szczęście były dobre – chociaż faktycznie początkowo czułam się dziwnie chodząc w nich. Jednak po kilku solidnych treningach w takich kolcach zauważyłam znaczną zmianę – i to na lepsze. Zaczęłam z czasem odczuwać, że moja wytrzymałość i siła rosną. Nie pozostawało mi więc nic, jak kontynuować ciężką pracę, która miała zrobić ze mnie jak najlepszą biegaczkę.