Certyfikowana podłoga sportowa

Pierwszy pełnoprawny obiekt sportowy, otwarty dla wszystkich chętnych w mieście miał być wyposażony zgodnie z najwyższymi standardami. Miejsca siedzące miały być więc wygodne, a część pokazowa jak najbardziej przystosowana do wykonywania aktywności fizycznej. Mimo iż była to duża inwestycja, nie zamierzaliśmy oszczędzać na jedynej hali sportowej w najbliższej okolicy.

Wytrzymała podłoga do sali sportowej

certyfikowane nawierzchnie sportowe poliuretanoweJednym z pierwszych, a jednocześnie najważniejszych punktów w trakcie wyboru wyposażenia sali było wybranie rodzaju podłogi, jaka miała być położona w części pokazowej. Standardowa podłoga sportowa, stosowana w szkolnych salach gimnastycznych i miejskich halach sportowych okazała się zbyt mało wytrzymała, a jednocześnie nieszczególnie wygodna w użytkowaniu, dlatego nie braliśmy jej w ogóle pod uwagę. Zamiast tego, skorzystaliśmy z oferty licencjonowanego sprzedawcy firmy, produkującej certyfikowane nawierzchnie sportowe poliuretanowe, wybierane do obiektów sportowych o najwyższym poziomie prestiżu. Nawierzchnie te były pozornie identyczne z wyglądu z wersjami najbardziej podstawowymi, aczkolwiek na każdym innym polu znacznie je przewyższały. Zostały one bowiem pokryte fabrycznie warstwą bardzo odpornego lakieru samopolerującego, eliminującego konieczność dokładnej konserwacji powierzchni po każdym evencie. Takie rozwiązanie oszczędzało czas pracownikom technicznym, aczkolwiek obniżało również koszty utrzymania sali, gdyż do tak nowoczesnej podłogi nie było potrzeba wiele preparatów do czyszczenia i konserwacji, by zachować jak najlepszy wygląd przez długi czas. Pod względem użytkowym, lokalni sportowcy uznali ową podłogę za znacznie wygodniejszą od zwykłych wariantów, głównie z racji iż była ona elastyczna i amortyzowała najmocniejsze upadki, zmniejszając ryzyko doznania kontuzji i urazów.

Mimo bardzo nowoczesnej konstrukcji, podłoga nie należała do szczególnie trudnych do położenia, nie wymagając dedykowanych klejów czy dużego nakładu pracy podczas przygotowania podłoża do jej instalacji. Sala pokazowa mogła być więc bardzo szybko wykończona, na długo przed planowanym terminem otwarcia obiektu, a sama podłoga ekstensywnie testowana pod kątem jej wytrzymałości na obciążenia, jakie występowały podczas najróżniejszych imprez sportowych.