Ciekawa farba do mebli

Mam dość nietypowe hobby – uwielbiam nadawać starym, zniszczonym meblom drugie życie. Jednocześnie stało się to również moim sposobem na życie. Muszę przyznać, ze uważam się za wielka szczęściarę – móc zarabiać, i to całkiem nieźle, na tym, co się kocha, to naprawdę wielkie szczęście i na pewno wiele osób o czymś takim marzy. Jak wiele rzeczy w życiu, tak i ta przydarzyła mi się całkiem przypadkowo.

Farba postarzająca meble

farba vintageSprawia mi wielką przyjemność wydobywanie z mebli, które wszyscy już spisali na straty to, co jest w nich najlepsze. Nierzadko zdobywam je na śmietnikach, w co nikt by nie uwierzył, kiedy widzi je u mnie w sklepie. Tak więc takie stare meble wynajduję w różnych miejscach, znajduję lub kupuję za bezcen, a potem je poddaję renowacji. Używam do tego bardzo wielu różnych rzeczy, ale moim ulubionym sposobem odnowienia mebli jest zastosowanie farby vintage. Farba vintage pozwala na nadanie meblom bardzo ciekawego charakteru. Wyglądają niby na stare meble, ale stare w bardzo dobrym tego słowa znaczenia, jak jakieś stare cenne meble. Takie meble ozdobione farbą vintage doskonale sprawdzają się potem we wszystkich właściwie wnętrzach, wyglądają naprawdę świetnie. Farba vintage to jest naprawdę bardzo niewielki koszt, a efekt, jaki za jej pomoc można uzyskać jest naprawdę zaskakujący. Nakładanie farny jest dziecinnie proste, jest to właściwie najprostsza metoda renowacji mebli, jak znam. Nie potrzeba do jej zastosowania kończyć żadnych szkoleń, nakłada się ją jak zwyczajną farbę. Dlatego polecam ja wszystkim osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z renowacją mebli lub też chciałby odnowić jakieś stare meble zalegające w ich mieszkaniach czy piwnicach. Efekt, który udaje się za jej pomoc uzyskać zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusty. I wychodzi o wiele taniej niż zakup nowych mebli.

Jeśli posiadamy w piwnicy lub na strychu jakieś stare meble, które szkoda nam wyrzucić, ale które jednak nie wyglądają na tyle dobrze, aby prezentować je na salonach, dobrym sposobem na przywrócenie im użytkowej wartości oraz urody jest zastosowanie farby  vintage. Dzięki jej zastosowaniu meble uzyskują niepowtarzalny charakter dobrych, starych mebli. Stają się o wiele bardziej atrakcyjne wizualnie, a naprawdę niewiele potrzeba, by taki doskonały efekt uzyskać.