Ciekawe instrumenty z Tybetu

Od starożytności doskonale wiemy, iż terapia dźwiękiem to jedna z ciekawszych i bardziej skutecznych metod, które przy okazji nie ingerują niekorzystnie w nasze ciało. Dlatego ciekawe są instrumenty pochodzące prosto z Tybetu, z których pomocą możemy wydobyć głębokie dźwięki wprawiające nasze ciało w przyjemne wibracje. Mowa o gongach oraz misach z Tybetu, które znane były już trzy tysiące lat temu i obecnie odkrywamy je na nowo.

Właściwości zdrowotne instrumentów z Tybetu

gongi i misy tybetańskieDźwięk od starożytności był znany jako jedna z ciekawszych metod leczniczych. Dzięki czemu można było leczyć ciało oraz psychikę w bardzo łatwy sposób nie korzystając przy tym z innych metod, które były możliwie bolesne bądź nie przynosił efektów. W Tybecie popularne były gongi i misy tybetańskie, który głęboki dźwięk wprawiał człowieka w wibracje. Prowadziły one do ciekawych nastrojów emocjonalnych oraz uczuć, dzięki którym człowiek wprowadzany był w bardzo przyjemny stan. Obecnie ponownie poznajemy ciekawe możliwości płynąc z terapii dźwiękiem, jednak nieco inaczej niż niegdyś oraz na większą skalę, ponieważ tajniki nie są już kryte przez buddystów. Chowali oni głęboko tajemnice o właściwościach leczniczych tych instrumentów, przez co tylko w Tybecie można było odkryć, iż w ten sposób medytują, a także się leczą. Obydwa instrumenty kryją w sobie wiele możliwości i wytwarzane był z wielu stopów metali, które miały przywodzić na myśl planety układu słonecznego. Mimo to należy wspomnieć, iż gong jest nieco starszym instrumentem, który towarzyszył mnichom od pokoleń. Mimo to święta misa jest nieco bardziej popularnym instrumentem muzycznym, a w szczególności w terapiach na jakie można obecnie uczęszczać na całym świecie. Nie oznacza to jednak, iż gong jest gorszym urządzeniem, ponieważ ich wartość zawsze będzie taka sama.

W tradycji buddyjskiej istotnym elementem są gongi oraz misy tybetańskie, które mają być kluczowym elementem przy leczeniu ciała oraz ducha człowieka. Dlatego w obecnych czasach wracamy do metod, które znane był już w starożytnych czasach, ponieważ sprzyjały one bezinwazyjnemu leczeniu. Warto zainteresować się historią i sposobami leczenia dzięki korzystaniu z tych instrumentów, ponieważ są bardzo istotne w naszej kulturze światowej.