Czerwona imitacja cegły na ścianę – do czego pasuje?

Dekoracje retro – wzorowane na starodawnych ozdobach z XX i XIX wieku – są bardzo popularne i doskonale wyglądają na ścianach w wielu wnętrzach. Jednym z fantastycznych przykładów jest czerwony klinkier, imitowany na prawdziwą cegłę rozbiórkową. Chociaż tego typu dekoracja wspaniale sprawdza się w przeróżnych mieszkaniach, warto znać podstawy aranżacji wnętrz, aby dopasowanie elementów było jak najwłaściwsze.

Dobór imitacji cegły na ścianę do kolorów wnętrza

imitacja cegły na ścianęPrzy dopasowywaniu klinkieru do reszty pomieszczenia, należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale i fakturę czy wielkość modelu. Czerwona imitacja cegły na ścianę doskonale sprawdzi się we wnętrzach, w których dominują ciepłe barwy – żółty, brązowy czy pomarańczowy. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują dodawać do wystroju dekoracje wykonane z drewna, ponieważ stare deski świetnie pasują do czerwonego klinkieru. Oczywiście wspaniale sprawdzi się uniwersalny kolor biały oraz czarny, chociaż w przypadku tego ostatniego lepiej uważać, gdyż aranżując pomieszczenie, przyciemniając je specjalnie z myślą o imitacji cegły, można optycznie pomniejszyć przestrzeń. Bardzo ciekawym pomysłem jest barwa szara – do wyboru jest wiele odcieni, dzięki czemu można dopasować jasność względem wyglądu klinkieru. Dzięki temu czerwona imitacja cegły wspaniale pasuje na przykład do betonu architektonicznego czy tynku ozdobnego. Im faktura klinkieru jest bardziej nieregularna, tym lepiej będzie wyglądała przy gładkiej ścianie. Warto pamiętać także o tym, że sam czerwony klinkier ma bardzo wiele odcieni – mogą być zbliżone do pomarańczowego, brązowego a nawet fioletowego. Każdy z nich będzie nadawał się do nieco inaczej zaaranżowanego pomieszczenia, na przykład czerwono-fioletowy klinkier świetnie będzie pasował do różowych i czarnych detali.

Czerwony klinkier to fantastyczna propozycja do białych, czarnych lub szarych ścian. Mając mieszkanie raczej w zimnych kolorach, takich jak zielony czy niebieski, lepiej postawić na inny kolor imitacji cegły na ścianę. Dzięki temu, że do wyboru często są czarne czy białe płytki, zawsze można znaleźć coś właściwego. Oczywiście, jeśli domownikom bardzo zależy właśnie na czerwonym klinkierze, można przearanżować wnętrze tak, aby pasowało ono do ciepłej barwy.