Czy szalunek można wynająć?

 

Planując budowę domu, należy się do niej odpowiednio przygotować. Jest tak niezależnie od tego, czy taki remont chcemy wykonać samodzielnie, czy z udziałem profesjonalnej ekipy. Bardzo ważne jest aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników.

Czy wynajęcie szalunku się opłaca?

jednorazowy wynajem szalunkówPlanując budowę domu czy też budynku gospodarczego, należy się do tego odpowiednio przygotować. Oprócz załatwienia wszystkich formalności w urzędzie i uzyskaniu pozwolenia na budowę, trzeba zadbać o bezpieczeństwo swoje jak i swoich pracowników. Szczególnie ważne jest to, gdy planujemy budowę piwnicy czy też wylewkę fundamentów, do czego niewątpliwie przyda się nam szalunek. Konstrukcja ta doskonale uchroni nas i naszych pracowników od ryzyka osunięcia się ziemi na skutek stworzenia wykopu na podmokłym gruncie. Warto pamiętać jednak, że koszt zakupu nowego szalunku jest bardzo wysoki i raczej dla osób prywatnych jego zakup nie jest opłacalny. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jednorazowy wynajem szalunków, gdyż będzie to inwestycja znacznie bardziej korzystna z finansowego punktu widzenia. Dodatkowo większość firm oferujących usługę wynajęcia szalunku umożliwia dopłatę za usługę jego złożenia. Dzięki temu, używając takiego szalunku będziemy mieć gwarancję, że faktycznie zwiększy on nasze bezpieczeństwo na palcu budowy. Co więcej, wynajmując szalunek będzie nas stać nie tylko na proste drewniane szalunki, ale także i na te wykonane ze stali czy aluminium , które są jeszcze wyższej jakości i zapewnią jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Obecnie w niemal każdym większym mieście można znaleźć firmę która zajmuje się wynajmowaniem szalunków osobom prywatnym, jak i firmom. Przy wyborze odpowiednej firmy bardzo ważne jest aby zwrócić uwagę na to, czy firma oferuje usługę złożenia szalunku, która byłą opisywana wcześniej. Warto także zwrócić uwagę na kwestię doświadczenia danej firmy i zakres czasu, w którym znajduje się ona na rynku. Da nam to większa pewność co do udanej transakcji i bezpieczeństwa zapewnianego przez szalunek.

Przeważająca liczba prac budowlanych wymaga od nas utworzenia wykopu. Taki wykop wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia, tak aby praca w nim była w pełni bezpieczna. Najlepiej zabezpieczyć wykop przy pomocy deskowania, które można również wynająć.