Czym charakteryzuje się Kross Evado 9.0?

Rowery turystyczne to jedne z najlepiej wyposażonych i najbardziej solidnych jednośladów. Bowiem muszą się sprawdzić w każdym terenie, niezależnie od rodzaju trasy (lub jej braku) i warunków atmosferycznych. Przecież nie każdy, kto uprawia rowerową turystykę jeździ wyłącznie po Polsce, wręcz przeciwnie, są wszak setki osób, które latają razem z rowerem na drugi koniec świata. 

Trekkingowy Evado 9.0 od Krossa 

rekreacyjny kross evado 9.0Nie jest prosto wybrać optymalny rower trekkingowy, bowiem ilość tego rodzaju rowerów jest naprawdę spora. Poza tym dużo zależy od tego, ile pieniędzy możemy wydać na sprzęt. Bowiem jeśli szukamy roweru dla zaawansowanych turystów rowerowych i nie chcemy wydać więcej niż pięć tysięcy złotych, to warto rozważyć kupno Evado 9.0. Jest to propozycja polskiej firmy Kross, która od kilku lat nie przestaje nas zaskakiwać swoją kreatywnością i profesjonalizmem. Evado 9.0 to kolejny, udany projekt, który świetnie się sprzedaje i zbiera niemal wyłącznie dobre recenzje, tak od użytkowników, jak branży. Jest w pełni wyposażony (tylny, wzmacniany bagażnik, komplet oświetlenia i błotników, podpórka), a podstawę tworzy niezwykle lekka, aluminiowa rama. Standardowy rower trekkingowy waży, z wyposażeniem, około osiemnastu kilogramów, natomiast w Evado 9.0, masę zredukowano do nieco ponad trzystu kilogramów. Zatem w razie przebitej dętki, czy też innej awarii, przeniesienie go nie będzie kłopotem. Poza tym niska waga zdecydowanie przyczynia się do lepszych osiągów w trasie. Zatem jeśli zainteresował nas turystyczny, rekreacyjny Kross Evado 9.0 to warto zagłębić się też w szczegóły techniczne. Bowiem posiada on zdecydowanie najlepszy, markowy osprzęt, który gwarantuje nam nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że w Evado 9.0 znajdziemy niezwykle mocne i reaktywne hydrauliczne hamulce tarczowe, które sprawdzą się w każdym terenie i w dowolnych warunkach atmosferycznych. Warto też zwrócić uwagę na na napęd, ponieważ mamy do dyspozycji aż trzydzieści biegów, co będzie przydatne zwłaszcza przy pokonywaniu stromych podjazdów, a także zjazdów. 

Kross jest naprawdę dobrym producentem jednośladów i co cieszy – rodzimym. Bowiem od dawna nie było tak, że polska firma z branży rowerowej jest w stanie konkurować z zagranicznymi potentatami. Natomiast Krossowi się udało i niemały w tym udział serii trekkingowych, jak Evado. Zresztą po 9.0 widać, że to produkt z najwyższej półki, który spokojnie da sobie radę nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.