Dekoracyjna cegła w salonie

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób interesuje się mocno tematyką związaną z aranżacjami wnętrz. Jesteśmy coraz bardziej otwarci na to, jak wyglądają wnętrza naszych domów oraz mieszkań. Inspirując się poradami, które można w łatwy sposób znaleźć w Internecie, na własną rękę tworzymy piękne, harmonijny pomieszczenia, w których nie tylko miło się przebywa, ale które są też odpowiednio funkcjonalne. Bardzo modne staje się obecnie wykorzystywanie nietypowych rozwiązań dekoracyjnych.

Ściana z imitacją starej cegły

dekoracyjna stara cegła z fugąW poprzednich wiekach style, jak chodzi o aranżacje wnętrz, zmieniały się regularnie. Obecnie jesteśmy w takim momencie, w którym nie ma jednego, dominującego stylu, a praktycznie wszystkie chwyty są dozwolone. Możemy wybierać pośród różnych pomysłów na urządzanie wnętrz. Często są to mieszanki różnych stylów, które jednak muszą być ze sobą połączone w umiejętny sposób, żeby całość dobrze się prezentowała. Urządzając wnętrza jesteśmy coraz bardziej otwarci na nowe rozwiązania. Coraz więcej osób stosuje bardziej nietypowe dekoracje, na przykład na ścianach. Od jakiegoś czasu prawdziwym hitem jest dekoracyjna stara cegła z fugą, którą zakłada się przede wszystkim na ścianie w salonie, a także w sypialni. Taka ceglana ściana powinna być tylko jedna, a reszta ścian powinna mieć neutralny kolor. Dzięki czemu nie będzie wrażenia zbyt dużego przepychu i będziemy mogli cieszyć się harmonijnym wnętrzem. Ściana wyłożona cegłą jest rozwiązaniem, które nie tylko rozwiązuje nam problem co zrobić z pustą ścianą w salonie, ale dodatkowo zabezpieczy nam ścianę przed niszczeniem i brudzeniem. Cegłę z fugą bardzo łatwo nakłada się na ścianę, oczywiście najlepiej zatrudnić do tego fachowców, żebyśmy nie musieli przejmować się tym, czy zrobimy to dokładnie tak, jak należy. Z racji tego, że dekoracyjna cegła jest odporna na działanie wody, można ją też stosować w kuchniach i łazienkach.

Cegła na ścianie jest w dzisiejszych czasach bardzo popularnym elementem aranżacji wnętrz. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w salonach i sypialniach, w których dekoracyjna ściana zwiększa atrakcyjność. W sklepach możemy zakupić różnego rodzaju cegły, a najbardziej praktyczne są te z gotową fugą. Do wyboru mamy całe mnóstwo różnych imitacji cegieł, ale największym zainteresowaniem cieszą się te imitujące starą cegłę.