Dermapen w zastosowaniu

Większość kobiet przynajmniej raz w życiu była w salonie kosmetycznym i skorzystała z jakiegoś zabiegu. Panie mają do dyspozycji zabiegi pielęgnacyjne, złuszczające, regenerujące czy nawilżające. Są one wykonywane z zastosowanie odpowiednich kosmetyków z linii profesjonalnych oraz przy wykorzystania specjalnych urządzeń. Takie zabiegi są znacznie bardziej skuteczne niż domowe metody, które nie zawsze są dopasowane do typu skóry.

Czy dermapenem można skutecznie pozbyć się zmarszczek?

dermapenZmorą każdej kobiety są zmarszczki, przebarwienia, cellulit czy rozstępy. Walka z nimi jest jest bardzo długa i przeważnie efekty marne, jeżeli nie stosujemy skutecznych metod. Dla zachowania młodego i zdrowego wyglądu skóry, trzeba regularnie ją złuszczać, nawilżać  i odżywiać. W wielu salonach kosmetycznym, klientkom oferuje się profesjonalne zabiegi przy wykorzystaniu niewielkiego urządzenia o nazwie dermapen. Wyglądem przypomina ono długopis, który jest zasilany elektrycznie. Na jego końcu, znajduje się głowica z kilkunastoma lub kilkudziesięcioma igłami, które powodują mikro uszkodzenia na skórze. Urządzenie to, jest alternatywą dla popularnej mezoterapii czy klasycznego dermarollera, którego każdy z nas może wykorzystywać w domu. Posiada mikroigły nakłuwające skórę w sposób automatyczny pod odpowiednim kątem. Aby zabieg  był w pełni bezpieczny i profesjonalny, igły są wykonane z molibdenu, czyli materiału z jakiego są wykonywane narzędzia chirurgiczne. Urządzenie posiada jednorazowe głowice, których igły mogą mieć długość od dwudziestu pięciu setnych do dwóch i pół milimetra. Ponieważ zabieg z użyciem dermapenu może być stosowany na całym ciele, to ważne jest odpowiednie dobranie długości igieł. Na twarzy wykorzystuje się najkrótsze, bo skóra w tym miejscu jest cienka, natomiast na udach czy pośladkach, sprawdzają się najdłuższe modele.

Zaletą dermapena jest fakt, że mogą z niego korzystać nawet osoby z delikatną i wrażliwą skórą, więc jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Korzystanie z tej metody, pozwala na skuteczne pozbycie się płytkich zmarszczek, blizn, przebarwień czy widocznych rozstępów. Mikronakłuwanie wzmaga produkcję kolagenu, który przyśpiesza regenerację skóry i nadaje jest odpowiednią elastyczność. Efekty zabiegu można zobaczyć już po kilku seriach.