Dobry ekspres kolbowy

Kiedy decydujemy się na zakup ekspresu do kawy, który znajdzie zastosowanie w naszym mieszkaniu, możemy dokonać wyboru spośród dość zróżnicowanego asortymentu produktów. Wśród najpopularniejszych ekspresów na pewno należy wyróżnić ekspresy ciśnieniowe i ekspresy kolbowe. Kiedy zależy nam na idealnym parzeniu kawy, na pewno naszą uwagę powinny zwrócić te drugie produkty.

Wybór ekspresu do kawy

ekspres do kawy kolbowy profesjonalnyKupując ekspres do kawy najczęściej kierujemy się dwoma kryteriami. Po pierwsze, chcemy, by sprzęt, który kupimy pozwolił nam na łatwiejsze parzenie kawy. Po drugie, zależy nam na tym, by napar, który będziemy otrzymywać cechował się możliwie jak najlepszą intensywnością smaku i zapachu, za które odpowiada odpowiednie parzenie. Kiedy najbardziej zależy nam na tej drugiej właściwości, naszą uwagę powinien zwrócić dostępny na rynku ekspres do kawy kolbowy profesjonalny. Sprzęty tego typu wymagają od nas nieco więcej uwagi podczas parzenia kawy, ale jednocześnie pozwalają na uzyskanie niepowtarzalnego smaku, którego trudno szukać w przypadku najlepszych nawet ekspresów ciśnieniowych. W przypadku ekspresu kolbowego to my decydujemy o tym, jak mocno ma być ubita nasza kawa. Kwestia ta ma dość duży wpyw na to, jak intensywna będzie nasza kawa. Oczywiście, w przypadku ekspresu kolbowego cenną właściwością jest też możliwość zmiany temperatury parzenia, która będzie miała duże znaczenie dla smaku, jaki uzyskujemy z danej mieszkanki kawy.

Ekspresy kolbowe na rynku dostępne są w wariantach pozbawionych możliwości spieniania mleka, ale również w sprzedaży bez problemu znajdziemy takie modele, które posiadają odpowiednią dyszę umożliwiającą nam czynność tego typu. W takich okolicznościach, wykorzystując ekspres kolbowy możemy parzyć nie tylko idealne espresso, ale również cappuccino czy też latte.