Ile kosztuje ozonowanie?

Coraz więcej osób decyduje się na odkażanie swoich mieszkań, domów, czy też pomieszczeń gospodarczych. Nic w tym dziwnego, bowiem od kiedy na rynku usług pojawiło się ozonowanie, nigdy nie było to prostsze. Ta metoda nie tylko odkaża, ale również wyzbywa pomieszczenie nieprzyjemnych zapachów, jak na przykład te odzwierzęce, czy mające źródło w dymie tytoniowym.

Ozonowanie w Krakowie 

ozonowanie - krakówOzon to gaz, który naturalnie występuje w atmosferze. Daje on powłokę naszej planecie, która chroni ją przed promieniowaniem słonecznym oraz kosmicznym, a także zabija potencjalnie niebezpieczne organizmy. Zatem logiczne jest, że ten gaz, naturalnie posiada właściwości biobójcze, bakteriobójcze oraz aseptyczne. I właśnie one wykorzystywane są w zabiegu, jakim jest ozonowanie. Jak generuje się ozon do odkażania? W bardzo prosty sposób, pochodzi on bowiem z ozonatorów, czyli urządzeń, które go wytwarzają. Mają one różną moc i różną wydajność, jednak te używane przez firmy dezynfekcyjne są najlepszymi na rynku, przeznaczonymi do działalności komercyjnej. Wystarczy godzina, by pozbyć się z naszego domu niechcianych lokatorów, w postaci grzybów, pleśni, wirusów, bakterii, wolnych rodników i roztoczy kurzu domowego, a także każdego nieprzyjemnego zapachu. Ozonowanie stosuje się również w przypadku zalanych, czy uległych pożodze pomieszczeniach, by pozbyć się intensywnych zapachów, których niczym innym nie można wyeliminować. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na ozonowanie – Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy specjalistów w tym zakresie. Dział tu bowiem kilkanaście przedsiębiorstw, które trudnią się tego rodzaju działalnością. Ozonowaniu możemy poddać dowolne pomieszczenie, wliczając piwnice, strychy, czy garaże. A coraz bardziej popularne staje się również ozonowanie autobusów, a także samochodów, zwłaszcza dostawczych i ciężarowych. 

Jeżeli do tej pory nie mieliśmy okazji skorzystać z ozonowania, warto spróbować i na własnej skórze przekonać się, jak skuteczna to metoda. Gwarantuje nam ona powietrze wolne od mikroorganizmów, drobnoustrojów, a także mikrozanieczyszczeń, jak na przykład cząsteczki smogu. Ozonowanie trzeba przeprowadzać systematycznie; jeden zabieg na trzy lub cztery miesiące jest zupełnie wystarczający, choć oczywiście nie ma przeciwwskazań, by przeprowadzać go częściej.