Jak chronić przestrzenie pomiędzy kafelkami?

Pomieszczenia, w których jest spory problem ze zbyt duża wilgotnością powietrza, wymagają odpowiedniej ochrony. W szczególności dotyczy to tych pomieszczeń, które pokryte są kafelkami lub glazurą. Pod ich powierzchnią, może się bowiem rozwijać pleśń.

Zalety fugi epoksydowej

mapei - wytrzymałe fugi epoksydoweWalka z grzybem i pleśnią w pomieszczeniach, które są bardzo zawilgocone, może być bardzo trudna. W szczególności dotyczy to takich pomieszczeń, jak kuchnie czy też łazienki, które dodatkowo pokryte są kafelkami. Pod ich powierzchnią przez dłuższy czas rozwijać się niewidoczny grzyb, który najpierw powoduje ulatnianie się nieprzyjemnego zapachu, a później może spowodować nawet odpadnie płytek. Dlatego tak ważne jest, by wolne przestrzenie pomiędzy glazurą odpowiednio zabezpieczyć, do czego warto wykorzystać produkty firmy mapei – wytrzymałe fugi epoksydowe tej firmy są znane ze swojej bardzo wysokiej jakości, oraz przede wszystkim – odporności na wiele niekorzystnych czynników. Fugi tej firmy wyróżnia to, że zapewniają one odpowiedni poziom ochrony nawet w tych pomieszczeniach, które są eksploatowane wyjątkowo intensywnie, takich jak kuchnie czy też restauracje. Są one odporne bowiem nie tylko na zarodniki pleśni czy też grzyba, ale także na uszkodzenia mechaniczne, także zżółkniecie. Dzięki temu, stosowanie takich fug może sprawić, że dane pomieszczenie dłużej będzie prezentowało się nienagannie. Bardzo łatwe jest także utrzymanie tych fug w czystości. Wszystko to sprawia, że są to produkty używanie nie tylko w prywatnych kuchniach czy też łazienkach, ale także w pomieszczeniach firmowych. Szczególnie dobrze fugi Mapei sprawdza się w restauracyjnych kuchniach, gdyż są one odporne również na agresywne detergenty. Najważniejsze jest jednak to, że po aplikacji, fugi Mapei w stu procentach zabezpieczają przed rozwojem grzyba czy też pleśni pod powierzchnią kafelków. Co więcej, nawet po upływie lat poziom ochrony nie ulega zmniejszeniu, gdyż ten produkt nie wykrusza się po krótkim okresie czasu.

Pomieszczenia, w których występuje problem z bardzo wysokim poziomem wilgoci, musza być odpowiednio chronione. Szczególnie ważne jest, by zabezpieczyć się przed rozwojem grzybem czy też pleśni pod płytkami, czy też innego typu glazurą. Służą do tego zazwyczaj spoiwa, które bardzo często nazywa się fugami.