Jak dobrać fotel do salony fryzjerskiego?

Prowadzenie salonu fryzjerskiego to nie tylko posiadanie odpowiednich umiejętności. To również konieczność zadbania o profesjonale kosmetyki i wyposażenie. W tym artykule skupiliśmy się na wyborze fotela do salonu fryzjerskiego. Omówiliśmy kilka istotnych cech, które należy wziąć pod uwagę podczas jego wyboru. Zachęcamy do lektury.

Fotel do salonu fryzjerskiego – informacje

fotel fryzjerskiWybierając odpowiedni fotel fryzjerski, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwag na to, czy jest on faktycznie dedykowany salonowi fryzjerskiemu. Zdecydowanie nie powinno się kupować krzeseł typowo biurowych lub takich, które mogą stanowić wyposażenie pomieszczeń mieszkalnych. Ze względu na fakt, że klienci salonu często spędzają długi czas w tego typu miejscu, powinni mieć zapewnioną wygodę. Kolejna ważna kwestia, na którą powinno się zwrócić uwagę to materiał, z jakiego został wykonany tego typu fotel. Najlepiej, aby były to tworzywa, które w łatwy sposób można wyczyścić. Jak wiadomo, w salonie fryzjerskim wykonuje się różnorodne zabiegi na włosach. Do wielu stosuje się rozmaite specyfiki, jak choćby farby do włosów, które mogą pobrudzić taki fotel. W trakcie ścinania włosów, również ich część może spaść na fotel. Dlatego też wybierzmy materiał, który nie pochłonie wyżej wspomnianej farby, a ścinki włosów z łatwością będzie można z niego usunąć.

Podczas poszukiwania odpowiedniego fotela fryzjerskiego, dobrze jest również zadbać o to, aby wizualnie pasował do reszty wyposażenia. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie pomieszczenia, o spójnym wizerunku. Weźmy także pod uwagę fakt, iż zupełnie inne wymagania musi spełniać klasyczny fotel, na którym klient będzie miał wykonywane zabiegi na włosy w postaci ścinania czy farbowania, a inne ten przeznaczony do mycia włosów.