Jak działają farby ekranujące

Oto jak zablokować sygnały elektromagnetyczne za pomocą folii miedzianej i farby ekranującej. Ponieważ nie możemy zmienić zasad dotyczących elektryczności, producenci musieli zastosować te same zasady dla ich korzyści, co dało nam urządzenie, który jest zasadniczo dwoma pojedynczymi przetwornikami umieszczonymi obok siebie.

Czy farby ekranujące są skuteczne?

wydajna farba ekranującaWłaściwości tłumienia szumów tych przetworników były świetne, ale fakt, że były dwa razy większe, oznaczał, że gitary wykonane dla przetworników z pojedynczą cewką, takie jak Telecaster, nie byłyby w stanie ich używać bez modyfikacji. Osłonięcie wnęki kontrolnej jest jednak znacznie poza tym zakresem i nie będzie miało żadnego wpływu na brzmienie. Wysoka gęstość ołowiu jest spowodowana połączeniem jego wysokiej masy atomowej i stosunkowo niewielkich rozmiarów jego długości wiązań i promienia atomowego. Wysoka masa atomowa oznacza, że ​​potrzeba więcej elektronów do utrzymania ładunku neutralnego, a mała długość wiązania i mały promień atomowy oznaczają, że wiele atomów może być upakowanych w określonej strukturze ołowiu. Ze względu na gęstość ołowiu i dużą liczbę elektronów wydajna farba ekranująca dobrze nadaje się do rozpraszania promieni rentgenowskich i gamma. Promienie te tworzą fotony, rodzaj bozonu, który przekazuje energię elektronom, gdy się zetkną. Bez osłony ołowianej elektrony w ciele osoby zostałyby naruszone, co mogłoby uszkodzić jej DNA. Kiedy promieniowanie próbuje przejść przez ołów, jego elektrony absorbują i rozpraszają energię. W końcu jednak ołów ulegnie degradacji z energii, na którą jest narażony. Elektrony o wysokiej energii (w tym promieniowanie beta) padające na ołów mogą wytwarzać promieniowanie, które jest potencjalnie bardziej niebezpieczne dla tkanek niż promieniowanie pierwotne. Ponadto ołów nie jest szczególnie skutecznym pochłaniaczem promieniowania neutronowego. Często sprawdzaj swoje notatki, aby wszystko było prawidłowo okablowane i zachowaj ostrożność podczas lutowania do garnków i przełączników. Upewnij się, że gorące ekrany nie stykają się z twoim ekranem, ponieważ spowodowałoby to zwarcie i brak wyjścia. Rurki termokurczliwe lub czarna taśma ochronią gorące złącza przed dotknięciem ekranu. Dzięki temu zestawowi ekranującemu można wyeliminować wiele szumów i szumów związanych z przetwornikami z pojedynczą cewką, ponieważ ekranujesz zarówno cewkę, jak i przewód wyjściowy.

Ekranowanie drutu wyjściowego pozwala również na zmianę fazy odbioru (zamiana na gorąco na ziemię) przy jednoczesnym utrzymaniu sieci ekranowania. Farba ekranująca (nr 0029, nie wchodzi w skład zestawu samoprzylepnego) jest również bardzo dobra do ekranowania zagłębień kontrolnych, tras podbicia i wywierconych otworów. Innym materiałem, który działa podobnie jak folia aluminiowa przy blokowaniu promieniowania, byłaby miedź.