Jak pielęgnować przedłużone włosy?

 

Coraz częściej kobiety decydują się na przedłużenie i zagęszczenie swoich włosów w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Zazwyczaj związane jest to z sytuacją, gdy obecne włosy nie mają objętości, są krótkie i rosną bardzo wolno lub pojawia się chęć szybkiej i efektownej zmiany wyglądu poprzez nową fryzurę. Jak pielęgnować przedłużane włosy? Jakich kosmetyków używać?

Odpowiednie kosmetyki – włosy przedłużane

popularne kosmetyki do włosów przedłużanychJeżeli jesteśmy zdecydowani, by skorzystać z usługi przedłużania i zagęszczania włosów, powinniśmy być świadomi, jak również poinformowani przez fryzjera o tym, że podczas ich pielęgnacji powinniśmy zastosować kilka ważnych zasad. Podczas usługi warto zainwestować w jakość doczepianych włosów, których wybrany rodzaj będzie do złudzenia przypominał prawdziwe włosy. Jednak pomimo realistycznego wyglądu włosy te nie posiadają żadnego odżywiania, więc musimy o nie zadbać, stosując popularne kosmetyki do włosów przedłużanych, które kupimy w każdym salonie fryzjerskim lub sklepie z kosmetykami. Do ich mycia należy używać tylko i wyłącznie delikatnych, nawilżających szamponów oraz takich samych odżywek i masek wygładzających włosy. Aby końcówki włosów nie rozdwoiły się i wysuszyły, warto nakładać na nie olej z orzechów makadamia lub czarnuszki albo oliwę z oliwek, która również zastosowana na noc na całe włosy przywróci im blask i piękny połysk. Włosy przedłużane zdecydowanie szybciej się wysuszają i dlatego musimy je odpowiednio nawilżać. Podczas pielęgnacji włosów przedłużanych, należy unikać szamponów przeznaczonych do włosów przetłuszczających się, z tendencją do łupieżu, jak również zawierających alkohol. Stosowanie ich z pewnością wpłynie niekorzystnie na ich kondycję i – co gorsza – może je szybko zniszczyć. Niezależnie czy nasze włosy są naturalne, czy doczepiane, bez wątpienia każdego dnia powinny być naszą piękną wizytówką, dlatego warto o nie należycie zadbać.

Dzięki odpowiednim kosmetykom włosy przedłużone dłużej zachowają piękny wygląd, będą miękkie i odpowiednio nawilżone. Preparaty pomogą również wygładzić je i ułatwią rozczesywanie. Jednak oprócz specjalnych środków, należy pamiętać o myciu włosów tylko w letniej wodzie, niestosowaniu nadmiernym suszarki, prostownicy, jak również używać specjalnej szczotki, a na noc związywać włosy w warkocz.

Sprawdź też https://www.greatlengths.com/pl/