Jak przechowywać smoczki?

Smoczek dziecięcy to akcesorium niezmiernie ważne w procesie rozwoju niemowlaka. Jest nie tylko niezbędnym elementem ćwiczenia odruchu ssania, czy kojenia bólu w okresie ząbkowania, ale przede wszystkim pozwala w krótkim czasie dziecko uspokoić i wyciszyć na tyle, by i rodzice mogli zaczerpnąć tchu. Z uwagi na to, że smoczek powinien zachować swój oryginalny, specjalnie wyprofilowany kształt oraz powinien być wolny od zanieczyszczeń i drobnoustrojów warto przechowywać go w odpowiednim pojemniku. 

Etui dla smoczków

pojemnik na smoczekGdy posiadamy kilka sztuk smoczków lub gdy aktualnie nie są one przez maluszka używane to powinny znajdować się w odpowiednim pojemniku. Producenci artykułów dziecięcych proponują szeroki wybór tego typu opakowań. Najczęściej spotkać możemy pojemniki dostosowane do konkretnej marki smoczka. Jest on wtedy wyprofilowany w taki sposób, aby dany smoczek do niego idealnie pasował. Dostępne są także pojemniki uniwersalne, mogące spełnić swoje zadanie przy różnego wielkościach i typach smoczków. Tworzywa, z których wykonany może być pojemnik na smoczek są różne, tak jak ich formy. Każda mama wie, że walory estetyczne akcesoriów dla najmłodszych są ważne, jednak najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo, z tego też powodu kierować powinniśmy się szczelnością takiego produktu. Zapewni to jego prawidłową ochronę przed zanieczyszczeniami, które stanowią zagrożenie dla dzieci. Są one szczególnie narażone na wystąpienie zapaleń jamy ustnej czy innych dolegliwości. np pleśniawek. Smoczek jest rzeczą, którą warto jest mieć zawsze pod ręką, stąd dobrym wyborem będzie etui z zapinką, które można przymocować do wózka lub torby.

Z powodu narażenia niemowląt na różnego rodzaju dolegliwości, warto zadbać o higienę i tak istotne i często używane przedmioty, jak smoczki przechowywać w odpowiednich do tego pojemnikach. Tego typu produkty nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale są praktyczne w użyciu i posiadają walory estetyczne.