Jak wybrać prezent dla szefa?

Wręczanie prezentów to piękna sprawa, zwłaszcza jeśli dobrze znamy obdarowywanego, mamy dobry pomysł i podarunek okazuje się strzałem w dziesiątkę. Co zrobić w przeciwnej sytuacji, gdy prezent sprawiamy osobie, z którą łączą nas wyłącznie stosunki zawodowe, a do tego jest naszym szefem? Postawmy na bezpieczne drobiazgi, dzięki którym dobrze wypadniemy w oczach przełożonego.

Pomysły na prezent dla szefa

jaki prezent dla szefaWybór podarku w dużej mierze zależy od atmosfery jaka panuje w pracy. Czy jest to młoda, beztroska kadra, w której żarty są na porządku dziennym, czy wręcz odwrotnie, relacja z szefem jest bardzo sztywna i formalna. W pierwszej sytuacji pole do popisu jest ogromne, możemy podarować praktycznie wszystko, co według naszej wiedzy na jego lub jej temat przypadnie do gustu. Pracując w grupie można zrobić burzę mózgów pod tytułem: jaki prezent dla szefa wybrać i złożyć się na jeden większy rozkładając przy okazji odpowiedzialność za pomysły. W sytuacji kiedy szef nie „spoufala” się z załogą, wybór jest na pewno bardziej ograniczony, ale z drugiej strony bezpieczny. Postawmy na jakość, a nie ilość. Z upominków biurowych możemy zastanowić się nad organizerem, piórem lub długopisem z wyższej półki. Z bardziej osobistych drobiazgów możemy postawić na butelkę dobrego alkoholu, jeśli oczywiście wiemy, że jest koneserem, nie mając tej wiedzy ryzykujemy popełnieniem faux pas. Dobrym pomysłem jest także voucher do restauracji lub na wydarzenie sportowe w zależności od preferencji.

Podsumowując, sprawienie prezentu szefowi nie musi być trudne. Czasem najprostsze pomysły okazują się najlepsze, dlatego nie musimy krążyć po sklepach w poszukiwaniu ideału, a raczej pójść w bezpieczną klasykę. Dzięki temu nie grozi nam niezręczna sytuacja i nie ryzykujemy ochłodzeniem relacji, które i tak zazwyczaj nie należą do najłatwiejszych.