Jaki jest koszt audytu energetycznego?

Zamierzałam w niedługim czasie zainwestować w instalację fotowoltaiczną. Instalacja miała być zamontowana przez specjalną firmę energetyczną specjalizującą się w panelach słonecznych. Wcześniej jednak musiałam im dostarczyć odpowiednie dokumenty, które pozwolą na wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej i wyceny. Jednym z takich dokumentów był audyt energetyczny. Musiałam go wykonać. Zależało mi na tym, aby był dokładny i rzetelnie wykonany.

Wykonałam audyt energetyczny w dobrej cenie

audyt energetyczny cenaChciałam również wybrać dla siebie jak najlepszą ofertę. Sama instalacja fotowoltaiczna już była kosztowna i nie chciałam dodatkowo przepłacać. Zamierzałam porównać ceny na internecie, ponieważ wiedziałam że znajdę tam bardzo dużo ofert. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: audyt energetyczny cena, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko znalazłam dobrą i profesjonalną firmę, która miała wieloletnie doświadczenie na rynku oraz bardzo dobre rekomendacje klientów. Sprawdziłam ich cennik oraz porównałam z innymi ofertami. Okazało się, że firma ma bardzo przystępne, niskie ceny. Koszt audytu jest stały i nie ma żadnych ukrytych kosztów. W przypadku budynków mieszkalnych wynosi on od 350 do 500 złotych w zależności od tego jak duży zakres czasu ma zostać w nim poddany ocenie. Mimo iż zależało mi na pieniądzach, zdecydowałam się wybrać droższą wersję audytu. W tej wersji audyt energetyczny miał zostać wykonany na podstawie trzyletniego zestawienia faktur. Taki szeroki zakres czasu wykonywanego audytu gwarantuje, że będzie on dokonany rzetelnie i skrupulatnie. W ten sposób można uzyskać wyniki zużycia energii w gospodarstwie o różnych porach dniach oraz różnych porach roku. Dzięki temu, będę mogła doprać najlepsze i najbardziej wydajne panele fotowoltaiczne do mojego gospodarstwa domowego. Zdecydowałam się nawiązać współpracę z tą firmą, gdyż spodobała mi się ich oferta.

Musiałam dostarczyć im tylko odpowiednie dokumenty. Oprócz zestawienia faktur za ostatnie trzy lata, musiałam dostarczyć jeszcze umowę z firmą energetyczną z której obecnie korzystałam, aby można było sprawdzić moc umowną jaką posiadam. Wyniki audytu energetycznego otrzymałam jeszcze tego samego dnia. Byłam bardzo zadowolona z tego, że udało mi się tak szybko załatwić sprawę.