Jakie męskie rowery Kellys warto polecić?

 

Szukając męskich rowerów można napotkać rozmaite marki produkujące jednoślady. Zwykle te najtańsze pochodzą z krajów azjatyckich, chociaż nie zawsze, bo bardzo wiele jakościowych modeli jest sprowadzanych na przykład z Tajwanu. W naszym kraju możemy pochwalić się bardzo wieloma producentami, którzy produkują wspaniałe rowery. Są one także sprowadzane od naszych sąsiadów, na przykład z leżącej na południu Słowacji. Właśnie stamtąd pochodzi marka Kellys.

Różnorodność modeli męskich rowerów Kellys

męskie rowery kellysSłowacka marka produkuje bardzo wiele pięknych męskich rowerów. Są wśród nich modele typu e-bike wyposażone w akumulator, który wspomaga pracę kolarza. Elektryczne męskie rowery Kellys nadają się nawet do MTB – wystarczy wsiąść, aby spróbować przejechać każdy górski szlak z prędkością nawet 25 kilometrów na godzinę. Wśród modeli słowackiej marki, jakie można polecić są także klasyczne górskie jednoślady. Mężczyzna, który wybiera rower musi zdecydować, jaki styl jazdy jest dla niego właściwy. Jeśli większość trasy będą stanowiły zjazdy, niezbędny okaże się model typu downhill z odpowiednią geometrią ramy, a przede wszystkim wysokojakościowym zawieszeniem – zarówno z przodu, jak i z tyłu. Do ścieżek i dróg na nieco mniej spadzistym terenie przydadzą się rowery enduro lub trail. Na jeszcze lżejszych trasach można spokojnie poradzić sobie, jadąc na modelu XC, inaczej zwanym Cross-country. Osoba, która szuka dla siebie roweru może jednak nie lubić leśnych tras – woli błyskawicznie przemierzać asfaltowe drogi. Takim mężczyznom polecane są rowery szosowe z bardzo lekką ramą i widelcem bez amortyzacji. Oczywiście niezwykle ważne w takich modelach są opony – muszą być przede wszystkim wąskie, lekkie i mieć gładki bieżnik. Warto zwrócić uwagę także na kierownicę typu baranek, gdyż szosowiec w trakcie przemierzania długich kilometrów trasy będzie chciał łapać za kokpit w rozmaity sposób, zmieniając ułożenie dłoni na przykład podczas podjazdów.

Wszystko zależy od stylu jazdy – słowacka marka dysponuje bardzo wieloma modelami, które świetnie sprawdzą się w różnych warunkach. W górach przydadzą się męskie rowery Kellys MTB, a na gładkim asfalcie niezbędna będzie szosówka. Oczywiście rodzajów jednośladów jest więcej, bowiem na najdłuższe trasy polecane są modele trekkingowe – z pełnym osprzętem i akcesoriami przeznaczonymi do przewożenia wielu kilogramów bagażu.