Kardiolog skierował mnie do angiologa

Kiedy zacząłem obserwować u siebie niepokojące objawy związane z krążeniem to pierwsze co pomyślałem o konieczności wizyty u kardiologa. Każdy wie, że kardiolog zajmuje się wszystkim, co wiąże się z pracą serca. Pomyślałem wówczas, że drętwiejące kończyny i wieczne zimne stopy i dłonie to powód do wizyty właśnie u kardiologa. Okazało się jednak, że potrzebny jest mi zupełnie inny lekarz i kardiolog skierował mnie do angiologa. To lekarz zajmujący się żyłami.

Wykwalifikowanych angiologów jest w Polsce kilkunastu

wykwalifikowany angiolog z KrakowaJeśli jakaś specjalizacja lekarska jest obsadzona zbyt małą ilością specjalistów to na pewno jest to właśnie angiologia. Na szczęście ja dostałem namiary od swojego kardiologa na świetnego lekarza w tej trudno dostępnej specjalizacji. Muszę przyznać, że nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak angiologia w medycynie. W każdym razie teraz już wiem, że jest to bardzo potrzebna dziedzina medycyny. Na szczęście wykwalifikowany angiolog z Krakowa do którego trafiłem znalazł dla mnie wolny termin, ale to naprawdę dzięki znajomościom i poleceniu. W każdy razie ten lekarz dokładnie zbadał mnie pod względem przepustowości moich żył. Wykonał mi szereg badań jak chociażby właśnie USG żył dolnych. Musiałem nawet leżeć kilka minut pod specjalnym aparatem mierzącym szybkość płynięcia krwi w moich żyłach. Okazało się, że nie wszystkie wyniki są u mnie prawidłowe, ale ich poprawienie było kwestią podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Moją dotychczasową aktywnością fizyczną było chyba tylko przełączanie kanałów w telewizorze. Kiedy wykwalifikowany angiolog powiedział mi dokładnie swoją diagnozę to zrozumiałem, że muszę się wziąć za siebie natychmiast. Kopiłem rower szosowy i zacząłem na nim regularnie jeździć, a w wolnych chwilach chodzę na basen. Dzięki temu sporo schudłem i dzisiaj już nie pamiętam o jakichkolwiek dolegliwościach.

Miałem dużo szczęścia, że trafiłem najpierw w ręce zaangażowanego kardiologa a potem do jego znajomego angiologa. Po dokładnych badaniach okazało się, że wszystkie zmiany są u mnie do całkowitego wyleczenia naturalnymi metodami. Te metody to ruch i aktywność fizyczna. Teraz już rozumiem, że praca przy komputerze i wylegiwanie się na kanapie są może i wygodne, ale dla zdrowia mają zgubne działanie.