Kiedy zgłosić się do ortodonty?

Wady zgryzu jest jedną z najpopularniejszych zjawisk od wielu lat. Ma to podłoże zarówno genetyczne, jak i wynikające z choroby, wypadku lub innych czynników zewnętrznych. Niestety wada zgryzu mocno szpeci cały uśmiech i sprawia, że jego właściciel czuje się niekomfortowo i często ma kompleksy dotyczące własnego wyglądu.

Jak działa ortodoncja?

ortodoncja w poznaniuDlatego, jeśli ma się problemy ze zgryzem, nie powinno się wycofywać z życia w społeczeństwie, tylko pójść do dentysty i coś z tym zrobić. Dentysta ze specjalnością ortodontyczną specjalizuje się właśnie w takich przypadkach, jakimi jest krzywy zgryz lub nierówno rosnące zęby. Za pośrednictwem wielu zabiegów oraz przede wszystkim aparatu ortopedycznego, uzębienie wraca na właściwe tory, pozwalając jego właścicielowi uśmiechać się pełnymi ustami. Ortodoncja w Poznaniu umieszczona jest w różnych ośrodkach dentystycznych. Należy jednak wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku. Warto zasugerować się opiniami, ale również sprawdzić doświadczenie lekarza, czy wcześniejsze jego prace. Warto również umówić się na konsultację i dowiedzieć się wówczas, co można wykonać oraz jakimi metodami z tą konkretną wadą zgryzu. Pomaga usunąć wszelkie wątpliwości, jakie wcześniej się pojawiły. Jeśli odpowiedź ani podejście lekarza nie pasuje, można spróbować u innego. Choć ortodonta wykona wszystkie zalecane mu czynności, to właśnie ścisła kontrola, jaką samodzielnie się na siebie nakłada, może zdziałać najwięcej podczas noszenia aparatu.

Choć leczenie wady zgryzu może wydawać się zabiegiem estetycznym, to w rzeczywistości ułatwia on nie tylko lepsze mówienie, ale również jedzenie, śpiewanie oraz oczywiście wpływa pozytywnie na wygląd. Dodaje to pewności siebie i pozwala pokonywać kolejne przeszkody z pięknym uśmiechem na twarzy.