Klasyczny zlew metalowy

 

Jestem wielbicielką prostych i sprawdzonych rzeczy. Ciężko mi się często odnaleźć w tych czasach, kiedy to mamy głównie przerost formy nad treścią. Nie lubię udziwnień i staram się ich unikać jak to tylko możliwe. Wbrew tego co sądzą moi najbliżsi ładne, proste, a przede wszystkich schludne otoczenie potrafi naprawdę zagwarantować człowiekowi komfortowe życie. Jestem na to żywym dowodem.

Zlew w mojej kuchni

zlew metalowyOstatnio przeprowadziłam generalny remont kuchni. Nie żebym bardzo tego chciała, ale po prostu po latach użytkowania był najwyższy czas na wymianę starych rzeczy. Nie dysponuje zbyt wielką wiedzą w tym zakresie, więc zatrudniłam profesjonalną ekipę.  Chciałam tym także oszczędzić swój czas i mieć pewność, że kuchnia będzie porządnie zrobiona. Meble robiono mi na zamówienie. Mam malutką i mało kształtną kuchnie. Do codziennego użytku jest dla mnie idealna, ale jeśli chodzi o dobór szafek to istny koszmar. Dlatego postanowiłam, że proste szafki wykonam na zamówienie w konkretnym kształcie i wymiarze. Zatrudniony przeze mnie pan miał mnóstwo pomysłów, katalogów i innych nowoczesnych rozwiązań, którymi zasypywał mnie od początku. Kiedy już dość dobitnie wytłumaczyłam mu, że ma być prostolinijnie i bez udziwnień wtedy zaczął kombinować z dodatkami. Głównie pokłóciliśmy się o zlew. Chciałam klasyczny zlew metalowy z jedną głęboką komorą. Wystarczający do moich potrzeb. Jest ponadczasowy wyposażeniem każdej kuchni. Jego srebrny kolor pasuje do wszystkich kompozycji kuchennych i zawsze się wpasuje w blat. To sprawdzony przez pokolenia przedmiot. Moja mama, a nawet babka gotowały w kuchni z metalowym zlewem. Jest łatwy w użytku i czyszczeniu. Nie wymaga jakiejś specjalnej pielęgnacji i nie jest drogi. Po prostu porządny zlew kuchenny dla każdego. Pan nowoczesny zaczął mi opowiadać o jakiś udziwnieniach. O zlewach, które wykonane są z materiałów, o których pierwszy raz w życiu słyszałam i oczywiście koszty ich były kosmiczne. Kształtach tak niewymiarowych, że nie wiem jakbym miała w takim zlewie umyć garnek. Naprawdę nie rozumiem, czemu ludzie tak brną do udziwniania sobie otoczenia. Byłam nieugięta w tej kwestii i ku niezadowoleniu zatrudnionego pana pozostałam przy swoim zdaniu.

Moja kuchnia wygląda według mnie tak jak powinna. Schludne szafeczki w towarzystwie niezbędników kuchennych. No i oczywiście mój klasyczny zlew metalowy. Naprawdę uważam, że gdyby ludzie lubiący się w gadżetach zasmakowali komfortu prostoty nie wrócili by do swoich starych nawyków. Ja stawiam na niezawodne klasyki i zawsze wychodzę na tym na plus.