Kocyk pulp z włókien bambusowych

 

Moja rodzina zaczęła się powiększać. Mama bardzo chciała zostać babcią i właśnie jej marzenie zaczęło się spełniać. Jedna z moich sióstr już urodziła córeczkę, druga zaś oczekiwała na swoje pierwsze dziecko. Aby pomóc w przygotowaniach postanowiłam wybrać się z nią na zakupy.

Bezpieczny i zdrowy kocyk bambusowy

kocyk bambusowy pulpSama jeszcze nie planuje założenia rodziny i słabo orientuje się w temacie zakupu wyprawki dla noworodków. Jednak poproszona o pomoc przez siostrę mimo lekkich obaw postanowiłam jej towarzyszyć w zakupach. Raz że potrzebowała podwózki, a dwa chciała abym krytycznie spojrzała na wybierane przez nią rzeczy. Musiałyśmy sporo rzeczy dokupić do pokoiku dziecięcego, oraz wyposażyć łóżeczko w niezbędne akcesoria. Siostrze zależało na dobrej jakości produktach. Małe dzieci łatwo mogą nabawić się alergii przez sztuczne materiały. Musiałyśmy kupić: poduszeczkę, kołdrę, prześcieradło, poszewki, materac oraz otulacz do łóżeczka który zabezpiecza szczebelki. W sklepie zauważyłam ładny miły w dotyku kocyk bambusowy pulp. Kojarzyłam tą markę jako polecaną przez wiele młodych mam. Kocyki te wyróżniały się oryginalnymi modnymi wzorami. Kocyki wykonane są z włókien bambusa dzięki czemu są bardzo lekkie i miłe w dotyku. Kocyk z bambusa chroni wrażliwą skórę dziecka przed podrażnieniem, a jeśli dziecko ma alergię skórną nie powoduje dodatkowych podrażnień. Siostra ma termin porodu na lato, a kocyk taki idealnie nadaje się w letnie dni, gdyż jest przewiewny. Ekologiczna przędza bambusowa zapewnia ochronę przed promieniami UV oraz doskonale chłonie wilgoć i zapachy. Postanowiłam sprezentować siostrze taki kocyk aby mogła włożyć go chociażby do wózka, lub do łóżeczka.

Po porodzie siostra zaczęła używać kocyka który jej sprezentowałam. Okazało się że koc sprawdza się doskonale zarówno w domu jak i na spacerach okrywając niemowlę w wózku. Mały ma skórę alergiczną i jest to jedyny kocyk który nie wywołuje u niego alergii skórnej.