Konopie nie powodujące uzależnienia

Człowiek z natury jest poszukiwaczem, pociągają go rzeczy nowe, nieznane i niewyjaśnione. Jego ciekawość doprowadziła do rozwoju wielu dziedzin życia oraz gałęzi wiedzy mających na celu ułatwienie codziennego funkcjonowania oraz wykorzystanie tego co nas otacza. Swoją siłę i energię czerpiemy z otaczającej nas przyrody. Ona również stanowiła wzorzec z którego czerpaliśmy wiedzę i doświadczenie. I to właśnie pozwoliło nam na osiągnięcie poziomu jaki obecnie reprezentujemy.

Konopie pozbawione substancji psychoaktywnych

legalne nasiona marihuanyOtaczająca nas przyroda to świat z jednej strony przyjazny człowiekowi, natomiast z drugiej stanowiący dla niego olbrzymie zagrożenie. Wszystko zależy od sposobu w jaki ją wykorzystamy. Takim powszechnie znanym przykładem może być marihuana, roślina wykorzystywana już w medycynie ludowej. Dla jednych może stanowić cudowne lekarstwo dla innych niebezpieczny narkotyk prowadzący do uzależnienia a nawet śmierci. Oczywiście roślina w naszym kraju jest nielegalna, jej posiadanie lub hodowanie podlega poważnym sankcjom karnym. Natomiast są kraje w których jest w obiegu jako lekarstwo wykorzystywane z dobrym skutkiem w leczeniu ciężkich schorzeń oraz dolegliwości onkologicznych. Polska dopuszcza tylko do legalnego użycia susz konopi siewnych pozbawiony w procesie produkcji substancji psychoaktywnych i uzależniających, a wzbogacony substancją CBD o potwierdzonych właściwościach leczniczych. Oczywiście marihuana medyczna dostępna jest tylko na receptę i możemy ja zakupić w każdej aptece. Jeśli zaś interesują nas legalne nasiona marihuany możemy je nabyć tylko i wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Asortyment ten dostaniemy w kilku sklepach stacjonarnych mających pozwolenie na handel nim lub możemy znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę za pomocą przeglądarki internetowej. Musimy jednak pamiętać iż w naszym kraju rośliny nie możemy hodować i nie powinniśmy jej nawet posiadać.

Marihuana to roślina która od zawsze nas fascynowała i budziła wiele sprzecznych emocji. Z jednej strony może w przyszłości okazać się cudownym lekarstwem, z drugiej strony wiele osób widzi w niej przyczynę tragedii i nieszczęść kosztujących ludzkie zdrowie a nawet życie. Wszystko zależy od odpowiedzialności człowieka. Jedno nasionko możemy kupić w cenie wahającej się od kilkunastu do pięćdziesięciu złotych, ale tylko w celach kolekcjonerskich.