Konstrukcje z klocków

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawę, bo to ich prawdziwy żywioł. Maluchy chętnie się bawią zabawkami, ale także przyborami codziennego użytku, które używają ich rodzice. Jednak warto dzieciom dawać odpowiednie do ich wieku zabawki, gdyż są przede wszystkim bezpieczne i dopasowane do ich możliwości. Mogą to być pluszaki, puzzle, samochody, lalki, czy nawet ponadczasowe klocki. 

Czy można coś skonstruować z klocków dziecięcych? 

edukacyjne klocki konstrukcyjneNiemowlaki mogą się bawić niemalże wszystkim, ponieważ dopiero poznają świat i wszystko dla nich jest ciekawe. Grzechotki, gryzaki, czy proste konstrukcyjnie zabawki są idealne w tym wieku. Im starsze dziecko, tym bardziej zaawansowane przedmioty są w jego zasięgu, a więc można zacząć wprowadzać klocki, które kształtują wyobraźnię, trenują pamięć, czy doskonalą umiejętności motoryczne. Na poczatku maluchy jedynie burzą wszelkie konstrukcje jakie wykonają rodzice, ale z czasem maluch zrozumie, że można nie tylko burzyć, ale też budować. Najpierw maluchy układają jeden klocek na drugim, by później udoskonalać swoje umiejętności i zacząć je łączyć w konkretne kształty. Dla nieco starszych dzieci sprawdzą się edukacyjne klocki konstrukcyjne, które mogą być wykonane z drewna, lub z plastiku. Drewniane najczęściej posiadają jakąś podstawę, na jaką można je nakładać, ponieważ posiadają niewielkie otwory umożliwiające ich łączenie. Może to być pociąg złożony z kilkudziesięciu klocków, domek, czy dowolny pojazd. Bardziej popularne są klocki z plastiku, ponieważ dają więcej możliwości. W zależności od wieku, mają różną wielkość. Można z nich wykonać dużo więcej, ciekawych konstrukcji niż ze zwykłych klocków. W sprzedaży znajdziemy także klocki, które mają różne kształty i kolory, a na ich powierzchni są nadrukowane literki. 

W zabawia z klockami istnieją nieograniczone możliwości, ponieważ każdy klocek można z każdym połączyć, tworząc za każdym razem nową konstrukcję. Są one sprzedawane w zestawach liczących od trzydziestu do nawet stu pięćdziesięciu elementów, więc można z nich skoro budowli wykonać. Co najważniejsze, są wykonane z bezpiecznych dla dzieci materiałów, więc z powodzeniem można je kupić maluchom na prezent, bo będą zachwycone taką zabawką. Ceny klocków zaczynają się już od pięćdziesięciu złotych.