Kraty zabezpieczające wnętrza

Nie żyjemy w zbyt bezpiecznym świecie. Nie tylko  ze względu na  anomalia pogodowe ale przede wszystkim z powodu nasilającej się agresji, bandytyzmu i złodziejstwa. Dlatego trzeba zabezpieczać  wszystkie otwory drzwiowe i okienne, aby uniemożliwić dostęp do wnętrza  mienia. W tym celu montuje się kraty, bramy  lub zapory, które są trudne do sforsowania i dają poczucie bezpieczeństwa. 

Gdzie montować kraty?

funkcjonalna krata rolowanaW pomieszczeniach mieszkalnych, witrynach sklepowych i tego typu obiektach  najlepiej sprawdza się funkcjonalna krata rolowana. Jest to urządzenie, które instaluje się w otworach okiennych  i wystawowych w taki sposób, że mogą być otwierane,  pozostawiając bezpośredni dostęp do tych otworów.  Ruch kraty odbywa się za pomocą specjalnej sprężyny, uruchomianej napędem bocznym jedno- lub trójfazowym  albo napędem centralnym. W razie uszkodzenia lub nie zadziałania napędu  automatycznie zadziała wielostopniowe zabezpieczenie, składające się z  hamulca inercyjnego, fotokomórki, sygnalizatora świetlnego i zamka ryglującego.  Krata może być stalowa lub aluminiowa  we wszystkich znanych kolorach.  Stosowana jest zwykle wszędzie tam, gdzie zabezpieczając, nie chcemy równocześnie uniemożliwiać wgląd i dopływ światła oraz powietrza do chronionego wnętrza. W innych przypadkach, instalowane są rolety stalowe lub aluminiowe. Ich pełne profile skutecznie zabezpieczają przed włamaniami,  gdyż są dodatkowo wyposażone w systemy alarmowe. Instalowanie tego typu zabezpieczeń, szczególnie w domach mieszkalnych, jest bardzo rekomendowane, szczególnie jeśli jest opatrzone certyfikatem ppoż. Oczywiście automatyka, stosowana w kratach i roletach może być powiązana z innymi zabezpieczeniami chroniącymi dany obiekt, dając gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa. Rynek krajowy jest dobrze zaopatrzony w tego typu urządzenia. 

Są tradycyjne sklepy specjalistyczne, a także markety budowlane. Ponadto wszystkie kraty, rolety itp. urządzenia oferowane są on-line w sklepach internetowych oraz bezpośrednio przez producentów  lub dystrybutorów. To wszystko jest dostępne na dokładny wymiar otworu, w którym urządzeni e będzie zainstalowane. Warto zaznaczyć, że firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki w opłacie polisy ubezpieczeniowej wszędzie tam, gdzie zamontowane są takie urządzenia.