Łóżko pokryte tapicerką

Wiele osób decyduje się na zakup łóżka tapicerowanego, ponieważ jest ono praktyczne i wytrzymałe. Może ono stanowić łoże małżeńskie lub klasyczne jednoosobowe miejsce do spania, jakie znajdziemy w niejednym hotelu czy pensjonacie.

Najlepsze modele łóżek do sypialni

łóżko do sypialni tapicerowane 140x200Chyba nikt z nas nie lubi spać na za małym łóżku, gdzie cały czas trzeba się kontrolować, aby z niego nie spaść. Żeby takiej sytuacji uniknąć, najczęściej wybieramy dość szerokie łóżka. Jednym z takich modeli jest łóżko do sypialni tapicerowane 140×200. To co go wyróżnia na tle konkurencji, to tapicerka na całej zewnętrznej powierzchni i nóżki. Jest to łóżko, którego materac znajduje się dość wysoko nad podłogą, ponieważ może to być od sześćdziesięciu do nawet prawie osiemdziesięciu centymetrów. Dzięki temu łatwo jest z niego wstać i dlatego jest polecane seniorom i osobom z dolegliwościami w kręgosłupie. Łóżko tapicerowane składa się z dość głębokiej skrzyni wypełnionej bonellowymi sprężynami, które są przykryte warstwą pianki. Na jej powierzchni znajduje się materac właściwy, na którym się śpi. Tego typu łóżka można kupić w wersji podstawowej, czyli składające się tylko ze skrzyni i materaca, ale można też do nich dodać tapicerowane wezgłowie czyli szczyt górny i również szczyt dolny. Dzięki temu łóżko w sypialni nabierze wyjątkowego charakteru. Niektórzy klienci idą o krok dalej i decydują się zamontowanie wewnątrz łóżka specjalnego mechanizmu do jego zdalnego sterowania, czyli do pożądanego ustawiania pozycji materaca.

Łóżko o szerokości stu czterdziestu centymetrów z powodzeniem wystarczy dla dwóch, dorosłych osób, ale oczywiście są dostępne w sprzedaży szersze modele. Można kupić tapicerowane łóżko w rozmiarze stu sześćdziesięciu i stu osiemdziesięciu centymetrów.