Majątek do wycenienia dla rzeczoznawcy

Od wielu lat prowadzę mały biznes rodzinny. Przechodził już od wielu pokoleń w naszej rodzinie teraz padło na mnie. Fakt ten był bardzo dobrą dla mnie informacją. Branża wszak jest bardzo dochodowa, a porównywalny do niej czas pracy bardzo niski. Ponadto nasze rodzinne biura były ulokowane w ścisłym centrum Warszawy – stolicy Polski. Tak dobra lokalizacje w rezultacie zdobywała dla nas wielu klientów. Dodatkowo mamy obok budynku duży własny parking, co także zachęca do skorzystania z naszych usług.

Jesteśmy rzeczoznawcami, którzy wyceniają majątek w Warszawie

biegły rzeczoznawca majątkowy z warszawyZ pokolenia na pokolenie pracuję właśnie jako biegły rzeczoznawca majątkowy z warszawy. Moje zlecenia są bardzo zróżnicowane, łączy je fakt, iż polegają w ostateczności na wycenie nieruchomości lub też różnych drogocennych przedmiotów. W tej pracy nie ma nudy, codziennie stajemy przed nowymi zadaniami, często zdarza się tak, iż musimy się dokształcać z danej dziedziny, czyli nasza praca uczy nas również wielu nowych zagadnień. Zazwyczaj wyceniamy nieruchomości to nasza główna działa. Ale i tutaj zdarzają się nietypowe sprawy. Przykładowo kilka tygodni temu do wyceny dostaliśmy cały bank w samym centrum Warszawy. Codziennie stajemy przez wieloma domami jednorodzinnymi oraz różnymi mieszkaniami. Są to zlecenie od osób prywatnych. Zazwyczaj chodzi tutaj o podział majątku albo sprzedaż. Żadzie przychodzą kliencie w sprawie kupna danego domu, czy też mieszkania. Jeżeli chodzi o kupno to częściej są to ludzie chcący zakupić firmę, spółkę, czy też budynek pod działalność gospodarczą. Jeżeli chodzi o majątek ruchomy, to w tej kwestii również nie mam miejsca na nudę i monotonność. Najczęściej klienci wyceniają samochody, ale mieliśmy również zlecenia na luksusowe jachty, łodzie, czy nawet prywatny samolot. Z miejszych przedmiotów najczęściej zdarza nam się wyceniać biżuterię. Przy czym jest ona bardzo różnorodna. Są modele złote i srebrne, ale i takie, które ozdobione zostały bardzo drogocennymi kamieniami.

Z tych ciekawszych przypadków zdarzają się osoby z kolekcjonerskimi przedmiotami. Są to na przykład bardzo stare monety. Niekiedy są to znaczki pocztowe – modele, które są bardzo cenne ich wartość rynkowa może przekroczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy polskich złotych.