Maszyny firmy Necta

Sprzedaż prowadzona za pośrednictwem maszyn vendingowych wciąż w naszym kraju jest mało popularna. Większość osób woli iść do tradycyjnego sklepu, gdzie obsłuży ich pani ekspedientka, która poda towar i przyjmie zapłatę. Jednak czasem bywa, że trzeba czekać w kolejce nawet kiedy chcemy kupić baton, czy butelkę wody. Część osób w takiej sytuacji po prostu rezygnuje z zakupów, a to jest strata dla sprzedawcy.

Wykorzystanie urządzeń Necta

urządzenia nectaProwadzenie stacjonarnej sprzedaży wymaga wynajęcia lokalu, urządzenie go i zatrudnienie pracowników do obsługi klientów. Jest to dość kosztowne przedsięwzięcie, przez które wielu przedsiębiorców się powstrzymuje przed rozpoczęciem sprzedaży. Alternatywą dla takiej formy sprzedaży, są urządzenia Necta, które umożliwiają prowadzenie sprzedaży bez udziału człowieka. Cały proces sprzedaży, razem z przyjmowaniem zapłaty i podawaniem towaru, odbywa się bez udziału czynnika ludzkiego. Automaty są skonstruowane w taki sposób, aby można było w nich sprzedawać jednocześnie różne rodzaje produktów. Najpopularniejsze są automaty do sprzedawania gorących napojów, które możemy znaleźć w przychodniach, instytucjach państwowych na korytarzach, czy dworcach kolejowych. Możemy w nich kupić kawę, herbatę, lub gorącą czekoladę. W szkołach możemy znaleźć maszyny firmy Necta, które zwierają pakowane kanapki, świeże owoce, soki, czy jogurty. Takie modele automatów mają wbudowane agregaty, które pozwalają na utrzymanie niskich temperatur w środku urządzenia. Maszyny vendingowe można kupić, lub je wynająć od firm pośredniczących między producentem a klientem. Ich obsługa jest banalnie prosta, ponieważ wystarczy z listy produktów, wybrać ten, który nas interesuje i dokonać płatności. Po jej zatwierdzeniu, zakupiony produkt trafia do komory podajnika, z którego możemy go wyciągnąć.

Automaty vendingowe są dostosowane do sprzedaży produktów stałych i płynnych. Firma Necta udostępniła także maszyny mrożące, w których można kupić lody, lub mrożone warzywa i owoce. Ponieważ posiadają wszelkie wymagane zabezpieczenia przed atakami wandali i negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, to możemy je postawić wewnątrz i na zewnątrz budynków. Cena automatu waha się od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.