Moje wspomnienia z wyrzutniami fajerwerek

Jest już sierpień, a ja wiąż pamiętać imprezę sylwestrową na dachu naszego biura. Nie było zimno, bo zadbaliśmy o odpowiednie dogrzanie prowizorycznego namiotu oraz o wysokoprocentowe trunki. Z dachu biura rozciąga się przepiękny widok na okolicę także jest to dobry punkt obserwacyjny fajerwerek. W ostatniego sylwestra ponownie zachwycałam się wyborem petard okolicznych ludzi.

Przepiękne i budzące podziw petardy

wyrzutnie do petardSama rzadko kupuję petardy. Za bardzo boję się o swoje życie i dlatego kupuję, gdy ktoś mnie o to poprosi. Zwykle wiem już wtedy jakich fajewerek szukać, bo nawet znam ich nazwę. Zdarza się, że kupię koledze wyrzutnie do petard wprost od producenta, czasem ze sklepów stacjonarnych w naszym mieście, jednak najczęściej szukam wybranego modelu w Internecie. W sieci bardzo łatwo o wybór jeżeli wiemy, czego szukamy, jednak, gdybym miała sama wybrać najlepsze petardy, które na chwilę zamieniłyby bezgwiezdną noc w pokaz sztucznych ogni nie wiedziałabym, które wybrać. Kiedyś kupiłam najlepszą wyrzutnie petard, jednak nie pamiętam jak się ona nazywała. Wyrzutnia dawała długi pokaz, a z wyrzucone petardy szybowały wysoko by rozprysnąć się nad nami w postaci parasola. Oczywiście formy, jakie przybierał proch były różne, tak samo jak kolory, jednak to ten złotawy parasol utworzony z fontanny fajerwerka dał najlepszy, piorunujący efekt i zachwycił resztę znajomych z pracy. Na następną imprezę firmową, która odbędzie się jesienią, planujemy mały pokaz pirotechniczny wykorzystaniem wyrzutni do petard zakupionej w Chinach przez prezesa. Chiński sprzedawca zapewniał o długotrwałej serii wystrzałów i niepowtarzalnych widokach. Podobno na polskim rynku nie ma drugich takich petard. Pożyjemy, zobaczymy, jednak najbardziej ciekawi mnie co takie mogli dodać Chińczycy do swoich fajerwerek? Czy to specjalny proszek, a może mocniejszy, niedystrybuowany do Europy proch ma dać taki zniewalający efekt?

Osobiście lubię też zimne ognie. Jest to bardzo łatwy sposób na dodanie blasku i ciemną noc i często stosuje się je w przedstawieniach dla dzieci. Tak samo nastolatkowie chętnie pozują do zdjęć z zimnymi ogniami, by po stworzyć niepowtarzalne efekty specjalne. Niemniej, to petardy są najlepszym sposobem na pożegnanie i powitanie nowego roku z odpowiednim i bezpiecznym hukiem.