Najlepsze folie przeciwsłoneczne do biura

Biura z dużym szklanymi oknami są imponujące wizualnie, aczkolwiek pracownicy niejednokrotnie uskarżali się iż brak możliwości przesłonięcia okien powoduje utrudnienia pracy i dyskomfort. Jest to zauważalne zwłaszcza latem, gdy pokoje nagrzewają się od słońca do tego stopnia, iż klimatyzacja przestaje być skuteczna. Wielokrotnie zastanawialiśmy się nad owym problemem, aczkolwiek do tej pory nie znaleźliśmy satysfakcjonującego rozwiązania.

Skuteczne folie przyciemniające do okien wielkoformatowych

dobre folie przeciwsłoneczne z warszawyFolie przeciwsłoneczne były jednym z rozwiązań które rozważaliśmy, aczkolwiek do tej pory spotkaliśmy się jedynie z bardzo prymitywnymi wariantami, działającymi dokładnie na takiej samej zasadzie jak tanie okulary przeciwsłoneczne. Nie chcieliśmy więc montować takowych folii, przynajmniej do czasu gdy jeden z naszych pracowników podsunął nam opisy znacznie lepszych i skuteczniejszych wersji, przeznaczonych właśnie do użytku w pomieszczeniach pracowniczych. Owe folie posiadają warstwę materiału odbijającego promienie ultrafioletowe, oraz ograniczającej natężenie promieni słonecznych, aczkolwiek nie zmniejszają przy tym naświetlenia pomieszczenia i nie powodują utrudnień pracownikom. Są również w dużym stopniu termoizolacyjne, więc ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń w słoneczne dni, znacznie poprawiając wydajność pracy urządzeń klimatyzacji, pracujących w pomieszczeniach biurowych. Folie te wykorzystywane są w wielu obiektach użytkowych, dlatego też zdecydowaliśmy się przetestować je również u nas. Polecono nam producenta, wykonującego na zamówienie dobre folie przeciwsłoneczne z Warszawy, które są nie tylko bardzo przystępne pod kątem ceny, ale również trwałe i skuteczne.

W cenie folii zawiera się również usługa ich instalacji, szczególnie atrakcyjna biorąc pod uwagę konieczność ulokowania owych folii na wysokich kondygnacjach, gdzie do wykonywania prac potrzebny jest niejednokrotnie sprzęt do pracy na wysokości. Folie okazały się być idealnym rozwiązaniem problemu nasłonecznienia, gdyż już w pierwszy dzień po ich instalacji, różnica w komforcie pracy była zauważalna. Nie zasłaniają one jednak ani widoku z okna, ani też światła słonecznego, więc sprawdzają się znacznie lepiej niż jakiekolwiek zasłony czy rolety.