Najlepszy czas na sezonową zmianę opon

Co w życiu każdego posiadacza samochodu jest w stu procentach pewne? Dwie rzeczy – wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia i wymiana opon. Zgodzi się z tym każdy właściciel czterech kółek. Bez ubezpieczenia nie można nawet myśleć o poruszaniu się po polskich drogach. Z kolei bez zimowych opon nie ma nawet sensu wyjeżdżać zimą na drogę. Dlatego powyższych kwestii trzeba dopilnować, bo to obowiązek każdego kierowcy.

Kiedy najlepiej zmieniać opony?

zmiana opon krakówNa szczęście mało kto jeździ samochodem korzystając z opon wielosezonowych, które jeszcze dekadę temu były bardzo mocno reklamowane, jako najlepsze antidotum na konieczność regularnej wymiany opon. Nawet Ci kierowcy, którzy spróbowali tego rozwiązania, bardzo szybko wrócili do sprawdzonych opon sezonowych. Dlaczego o tym piszemy? Dlatego, że sezonowa wymiana opon jest po prostu koniecznością i nie ma od tego obowiązku żadnego odstępstwa. To kwestia bezpieczeństwa i rozsądku oraz odpowiedzialności za siebie i wszystkich podróżujących. A kiedy najlepiej zmieniać opony? Na to pytanie odpowiedzi udzielają fachowcy, których specjalizacją jest właśnie zmiana opon Kraków to miasto, w którym warsztaty wulkanizacyjne mają mnóstwo pracy w czasie wymiany opon. I właśnie od specjalistów można się dowiedzieć, że opony zimowe powinniśmy założyć na przełomie października i listopada. Na zmianę opon na letnie warto poczekać nawet do końca kwietnia, chociaż najlepiej zrobić wtedy, gdy dodatnia kilkunastostopniowa temperatura będzie się utrzymywać przez kilka dni pod rząd. Zmiana opon na letnie to indywidualna decyzja każdego kierowcy. Wiadomo przecież, że nawet w kwietniu mogą się pojawić nocne przymrozki, po których rano na drogach może być bardzo ślisko. Koniec kwietnia to taki termin, po którym przymrozki będą już tylko pogodową anomalią a nie regułą lub czymś spodziewanym.

Załatwienie kwestii opon i ich wymiana na właściwe zajmuje mimo wszystko całkiem sporo czasu. Trzeba się umówić na wizytę w serwisie z dużym wyprzedzeniem a potem jeszcze poświęcić co najmniej godzinę na odwiedzenie serwisu opon. Opony trzeba naszykować i spakować do samochodu a po wymianie trzeba je przywieźć do domu i schować na miejsce. Dlatego właśnie każdy kierowca lubi poczekać z wymianą opon na ostatni moment. Najchętniej wymieniamy je wówczas, gdy jest to już koniecznością.