Naprawa poduszek powietrznych

Często zdarza się tak, iż poduszki powietrzne w samochodzie uratują nam życie. Może jednak być też tak, iż wystrzelona poduszka może unieruchomić samochód, który nie uczestniczył w poważnej kolizji. Wyjściem z tej sytuacji jest zgłoszenie się do warsztatów, w których pracują specjaliści od naprawy airbag. Mogą oni doprowadzić poduszkę, a także całą deskę rozdzielczą do stanu sprzed kolizji.

Jak możemy naprawić airbag?

naprawa airbagSystem poduszek powietrznych to skomplikowany element techniczny w samochodzie, które odpowiada za życie i zdrowie pasażerów. Dlatego naprawa airbag musi zostać wykonana rękami fachowców, którzy doprowadzą do całkowitej naprawy deski rozdzielczej. Dzięki profesjonalnej diagnostyce, a także demontażu wystrzelonych poduszek, fachowcy mogą ocenić, jakie zadania trzeba wdrożyć, aby doprowadzić deskę rozdzielczą do pierwotnego stanu. W wielu wypadkach deski rozdzielcze muszą zostać wyposażone w odpowiednie elementy systemu airbag, do których należą przede wszystkim generatory gazowe, odpowiedzialne za napełnienie i wystrzelenie poduszki w ułamku sekundy. Z naprawą poduszek wiąże się nierozerwalnie naprawa elementów plastikowych i sztucznych deski rozdzielczej. Wraz z naprawą uszkodzonych w czasie kolizji elementów może iść także car detailing, czyli używanie specjalistycznych kosmetyków samochodowych, dzięki którym możliwa jest renowacja deski każdego samochodu.

Poduszki powietrzne to nierozerwalny element bezpieczeństwa każdego samochodu. Znajdują się one nie tylko w desce rozdzielczej, ale także w bocznych drzwiach czy w miejscu bezpośrednio nad nimi. Poduszka powietrzna musi zostać wymieniona także w tych miejscach, jeżeli kolizja spowodowała jej wystrzał, a co za tym idzie niezdatność pojazdu do użycia na drodze.