Nowoczesna aplikacja monitorująca

Aplikacje służące do monitorowania połączeń telefonicznych różniły się zarówno trybem działania jak i zaawansowaniem. Niektóre pozwalały wyłącznie na aktywny monitoring połączenia, powiadamiając operatora o rozpoczęciu takowego, choć nie były zbyt wygodne w użyciu, wymagając stałego dozoru fizycznego operatora. Inne z kolei pozwalały na nagrywanie samych rozmów na wyznaczonym dysku urządzenia stacjonarnego.

Zaawansowany program do monitorowania telefonu

ciągły monitoring telefonuNajlepsze i najbardziej rekomendowane przez specjalistów programy łączyły w sobie zalety obu powyższych rodzajów aplikacji, jednocześnie posiadając funkcje niespotykane w żadnym innym programie monitorującym. Niedawno wprowadzone do sprzedaży programy umożliwiały ciągły monitoring telefonu, zarówno aktywny jak i bierny, oraz możliwość łatwego uzyskania danych dotyczących samego urządzenia. Programy te były łatwo konfigurowalne, oraz posiadały możliwość aktywowania ciągłego nasłuchu połączeń, w momencie gdy takowe były wykonywane. Owe połączenia mogły być na bieżąco rejestrowane na nośniku danych, lub ignorowane, jeśli operator uznał iż nie mają one związku ze sprawą. W przypadku ograniczonej możliwości stałego dozoru, aplikacja mogła być zdalnie sterowana przez program główny na wyznaczonym komputerze stacjonarnym, powiadamiając o połączeniu za pomocą wyraźnego sygnału dźwiękowego, lub ustawiona tak by rejestrować wszystkie połączenia w pamięci komputera głównego przez cały czas działania. Programy te umożliwiały jednak uzyskanie o wiele większej ilości informacji niż tylko dane pozyskane z samej rozmowy. Były one bowiem połączone z lokalizatorem GPS, który wskazywał położenie urządzenia w trakcie rozmowy, jak również mógł określić położenie osoby z którą przeprowadzana była rozmowa, oraz szczegółowe dane o używanym urządzeniu.

Przekazywane dane zawierały również numery telefonów osób z którymi prowadzona była rozmowa, oraz ich dane, jeśli konkretny numer został zarejestrowany. Oczywiście, z tego powodu każdorazowe użycie programu monitorującego wymagało odpowiedniego pozwolenia funkcjonariusza prowadzącego postępowanie a samo jego posiadanie zezwolenia wystawianego osobom posiadającym licencję pracowników ochrony osobistej, prywatnym detektywom lub członkom służb mundurowych.