Nowoczesny grill na gaz

 

Z grillowaniem bardzo często kojarzony jest węgiel. Jakoś tak wyszło, że przez lata przyzwyczailiśmy się po prostu do tego, że zawsze gdy jest mowa o grillowaniu to myślimy o tym czy posiadamy węgiel by nasz grill został uruchomiony. Podkreślić jednak należy, że obecnie grillowanie wcale nie musi się opierać o stosowanie węgla. Dostępne są bowiem urządzenia pozwalające na grillowanie na gazie.

Sprawdzony grill gazowy

weber genesis iiGrillowanie w naszym kraju jest niezwykle popularne. W czasie lata przechadzając się w pobliżu ogródków działkowych bardzo często możemy wyczuć specyficzny aromat grillowanych potraw. Większość z nas grillując używa tradycyjnych urządzeń węglowych. Jednak od jakiegoś czasu zostają one sukcesywnie wypierane przez grille gazowe. Jednym z takich urządzeń, które są niezwykle popularne w ostatnim czasie jest grill Weber Genesis II. Ten model uznawany jest za jeden z najlepszych grillów dostępnych na rynku. Trzeba podkreślić, że sprzęt ten wykonany jest z najlepszej jakości metalu. Zarówno ścianki, obudowa jak i nóżki w tym urządzeniu wykonane są z grubej stali nierdzewnej. Jest ona dodatkowo odporna na działanie kwasów oraz tłuszczu. W tym urządzeniu znajduje się również specjalny dodatkowy ruszt pozwalający na podtrzymywanie temperatury potraw, które już skończyły się grillować. Dzięki temu dłużej zachowają one swój niepowtarzalny smak i aromat.

Na dzień dzisiejszy grille gazowe są dostępne w sprzedaży w wielu marketach ogrodniczych. Nie da się ukryć, że kupno takiego grilla to nieco większy wydatek niż zakup grilla węglowego. Jednak należy zwrócić uwagę na różnicę w jakości tych dwóch urządzeń. Grill gazowy to po prostu jednorazowa inwestycja i sprzęt ten będzie nam wiernie służył przez bardzo długi czas i nie ulegnie przepalaniu.