O tym dlaczego wybrałam drewniane łóżko

Sypialnia to ważne pomieszczenie w moim domu. Można powiedzieć, że jest moje ulubione pomieszczenie. Wynika to z co najmniej kilku kwestii. Po pierwsze dlatego, że jest to pomieszczenie, które zostało przeze mnie bardzo mądrze przemyślane i zaaranżowane. Chciałam, aby wszystko było zrobione tam z głową.

Łóżko idealne do każdej sypialni

łóżko drewniane 140x200Jednak moim podstawowym założeniem było przede wszystkim to, aby moja sypialnia była przede wszystkim zdrowa. Jestem ogromną miłośniczką ekologii. Dlatego, też zależało mi na tym, aby i taki był mój dom. Długo zastanawiałam się nad tym jaki rodzaj mebli powinnam wybrać. Rynek daje nam tak niesamowite możliwości, że człowiekowi jest trudno się tak naprawdę zdecydować. Jednak po czasie doszłam do wniosku, że najlepiej będzie jeżeli postawię po prostu na drewno. Jest to chyba najdroższe rozwiązanie. Najbardziej dobre dla naszego zdrowia. Ponadto drewno ma niezwykłe właściwości. Zarówno tych zdrowotnych jak i reprezentatywnych. Zdrowotnych przede wszystkim dlatego, że drewno jest naturalnym produktem. Nie jest chemicznie farbowanym, nie uczula, nie szkodzi to naszemu zdrowiu. Kolejny plus to taki, że drewno ta się kształtować na różne formy. Tym samym oznacza to, że można je naturalnie kształtować. Stworzyć ogromną ilość form i wzorów. Innymi słowy, w drewnie możemy zrobić niemalże wszystko. Począwszy od dodatkowych pojemników drewnianych na pościel, aż po rzeźbione półki w drewnie. Na przykład przeznaczone na książki czy innego typu rzeczy, które mogą nam się przydać w naszej sypialni. Myślę, że jeżeli chodzi o mnie, to zdecyduje się nie tylko i wyłącznie na łóżko drewniane 140×200 – najlepsze będzie w takim rozmiarze, a powiększę swoją zawartość drewnianych mebli. Myślę, że zdecyduje się na to, aby był to cały komplet sypialniany. Powinien on składać się między innymi z dobrego szerokiego biurka, szafy, komody no i oczywiście toaletki. Jednak wracając do tematu łóżka, to muszę przyznać, że śpi mi się na nim obłędnie. Jest bardzo wygodne. Ponadto mam wrażenie, że o wiele lepiej oddycha mi się w sypialni.

Nie wiem czy jest to zasługa odświeżacza, roślin czy bardziej naturalnych mebli. Jednak po zakupie tego niezwykłego łóżka widzę znaczącą różnice. Jeżeli chodzi natomiast o to jak ono wygląda to, zdecydowanie mi się podoba. Prezentuje się bardzo prosto i klasycznie, ale jednocześnie wygląda wyjątkowo.