Oczyszczania ścieków na zamówienie

 

Odziedziczyłam dom po moich dziadkach. Z jednej strony bardzo się z tego faktu z moim mężem ucieszyliśmy, do domu przylegał naprawdę spory kawałek ziemi, dom położony był w doskonałej lokalizacji. Ale jednak był to dom na wsi, a my nie bardzo chcieliśmy mieszkać poza miastem. Poza tym był to dom bardzo stary, zbudowany w starej technologii, mało oszczędny i brakowało mu bardzo wielu wygód i nowoczesnych rozwiązań. Lecz, jak to mówią ,darowanemu koniowi w żzęby się nie patrzy, postanowiliśmy więc przestać wybrzydzać i przystosować ten niespodziewany prezent do naszych potrzeb i preferencji.

Projekt i budowa oczyszczalni ścieków

oczyszczalnia chemicznaZakasaliśmy więc rękawy i zabraliśmy się do roboty próbując dom przystosować jak najbardziej do swoich potrzeb. Ociepliliśmy go i na dachu położyliśmy baterie słoneczne, aby nie korzystać niepotrzebnie z prądu ze źródeł zewnętrznych. Na szczęście na terenie posesji była już wybudowana studnia, tak więc mieliśmy własne ujęcie bardzo dobrej jakościowo wody. Do szczęścia brakowało nam jeszcze tylko jednego – własnej oczyszczalni ścieków, która pozwoliłaby nam na uniezależnienie się od zewnętrznych usług kanalizacyjnych. Postanowiliśmy więc zlecić projekt i budowę przydomowej oczyszczalni ścieków wyspecjalizowanej w tym obszarze firmie. Zależało nam na tym, aby na terenie naszej posesji stanęła oczyszczalnia chemiczna, bowiem zgodnie z tym, co słyszeliśmy, była to najbardziej polecana oczyszczalnia. Nasi znajomi również mieli własną oczyszczalnię chemiczną i bardzo ją sobie chwalili. Mówili, że od wielu lat działa u nich bezawaryjnie. Dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na ten rodzaj oczyszczalni. Usługa zaprojektowania i wybudowania oczyszczalni ścieków nie należała do szczególnie tanich, jednak biorąc pod uwagę wszystkie pieniądze, które zaoszczędzimy nie płacąc rachunków za odprowadzanie nieczystości, jest to całkiem opłacalne.

Coraz więcej osób decyduje się wybudowanie własnej oczyszczalni ścieków, ponieważ jest to uzasadnione ekonomicznie, mimo tego, że jest to dość duży wydatek na początek, szybko się zwraca, ponieważ nie musimy płacić rachunków za wywóz nieczystości. Poza tym dzięki takiej oczyszczalni stajemy się niezależni od zewnętrznej sieci kanalizacyjnej, co również jest bardzo istotną zaletą dla wielu osób.