Odmładzające właściwości mezoterapii igłowej

Pogarszająca się wraz z wiekiem kondycja skóry często powoduje niezadowolenie ze swojego wyglądu. Pojawiające się zmarszczki na twarzy, a także nieestetyczny cellulit oraz rozstępy nie wyglądają atrakcyjnie, co skutkuje obniżoną samooceną. Istnieją jednak sposoby, by cieszyć się jędrną i młodą skórą. Dzięki zabiegom wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej można spowolnić upływ czasu, poprawić stan skóry, zapewnić sobie nie tylko dobry wygląd, ale również samopoczucie.

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej

odmładzająca mezoterapia igłowa w katowicachNiezwykle pomocna okazuje się w takich sytuacjach odmładzająca mezoterapia igłowa W Katowicach wiele gabinetów oferuje ten zabieg. Zaletą tej metody jest fakt, iż jest bezpieczna, bezbolesna, nie powoduje skutków ubocznych. Podczas zabiegu stosowane są koktajle, które zawierają witaminy, substancje aktywne, kwas hialuronowy, a także inne składniki. Wstrzykiwane są w skórę. Specjalista dobiera preparat do rodzaju kondycji skóry, dzięki czemu jest w stanie dostosować substancje do potrzeb klientki. Właściwie dobrane preparaty radzą sobie z cellulitem, zmarszczkami, a także innymi niedoskonałościami. Mezoterapia igłowa może być wykonywana także na włosy, dostarcza skórze głowy kompleksu witamin i minerałów. Działa odmładzająco, umożliwia uzyskanie szybkich efektów. Zawdzięcza to zastosowaniu kwasu hialuronowego, który wprowadza się bezpośrednio pod skórę. Zaczyna on wówczas działać bezpośrednio w miejscu występowania problemu, skutecznie pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje wypełnieniem bruzd i wygładzeniem zmarszczek. Zabieg może być wykonywany nie tylko na twarzy, ale także szyi i dekolcie. Jest skutecznym rozwiązaniem na różne skórne problemy. Odpowiednio dobrany preparat radzi sobie z każdym rodzajem cery. To doskonała propozycja dla osób, których problemem jest mało jędrna skóra, bruzdy i drobne zmarszczki. Mezoterapia działa zdecydowanie lepiej od kremów i ujędrniających maseczek, spowalnia proces starzenia się skóry.

Pobudza ją do odnowy. Ważne, by wykonać serię kilku zabiegów. Na metodę tę warto zdecydować się w przypadku, kiedy stosowane kosmetyki nie przynoszą pożądanych rezultatów. Skutecznie usuwa objawy starzenia się skóry, nawilża ją, odżywia cerę, poprawia owal twarzy, skutecznie wypełnia bruzdy i zmarszczki. Powoduje to wyraźne odmłodzenie skóry. Sprawdza się także do modelowania sylwetki, usuwa nadmiar tłuszczu, likwiduje cellulit, a także pobudza włosy do wzrostu.