Ogrodowy zawrót głowy

Wybierając meble do ogrodu spotykamy się z ogromną ofertą producentów. Czasem ciężko się jest zdecydować, ponieważ wszystkie wyeksponowane w sklepie zestawy kuszą atrakcyjnym wyglądem i zapraszają do wypoczynku. Oczami wyobraźni widzimy je już we własnym ogrodzie. Zastanówmy się jednak, czego tak naprawdę potrzebujemy i jaki typ mebli będzie dla nas najbardziej użyteczny.

Przegląd mebli ogrodowych

fotel wiszący ogrodowyPiękne drewniane zestawy jadalniane, w sam raz na przyjęcia w ogrodzie, rodzinny obiad, czy grill z przyjaciółmi. Komplety wypoczynkowe z technorattanu, z miękkimi poduchami i leżakami do opalania, a do tego fotel wiszący ogrodowy. A może duża ława z bali w komplecie z ławkami, oferującymi dużo miejsc siedzących, wszystko utrzymane w góralskim klimacie? Zacznijmy od tego, czego oczekujemy od naszego ogrodu i co ma się w nim dziać. Jeśli planujemy stworzyć miejsce do relaksu na słońcu, do wypicia porannej kawy, czy wieczornej lampki wina w zaciszu swojego tarasu, postawmy za wygodny zestaw wypoczynkowy. Może to być sofa, fotele, narożnik, lub zestaw modułowy, który będziemy mogli ustawiać wedle potrzeby. Do tego niewielki stolik na drinka czy przekąskę i oczywiście miękkie siedziska. W taki klimat idealnie wpisze się również fotel wiszący ogrodowy. Stały się one niezwykle popularne, zarówno do ogrodu, jak również na balkon. Nie wymagają zbyt dużej przestrzeni, a za to oferują niepowtarzalny komfort i możliwość relaksu. Jeżeli natomiast pragniemy stworzyć miejsce, w którym będziemy przyjmować gości i wspólnie cieszyć się posiłkami z grilla, świetnym rozwiązaniem będzie rozkładany stół, który na co dzień przyda się do rodzinnych śniadań na świeżym powietrzu, a od święta zamieni się w miejsce, gdzie zgromadzi się całe grono przyjaciół. Krzesła również warto nabyć te składane, przynajmniej te, które na co dzień nie będą używane. Nie zagracimy w ten sposób przestrzeni, ale w prosty sposób będziemy gotowi przyjąć większą liczbę gości.

Należy się także zastanowić nad materiałem, z jakiego mają być wykonane nasze meble. Te z tworzyw sztucznych, takich jak popularny ostatnio technorattan, to doskonałe rozwiązanie dla bardziej leniwych. Jeżeli nie masz czasu ani ochoty na pielęgnację i impregnowanie drewnianych mebli każdego sezonu, technorattan jest dla Ciebie. Nie wymaga żadnych zabiegów, prócz czyszczenia, gdy się zabrudzi. Drewno natomiast to klasyka i również ma swoich wiernych miłośników, pomimo tego, że jest bardziej wymagające.