Olej rokitnikowy do pielęgnacji twarzy

Jestem fanką naturalnych metod pielęgnacyjnych. Zawsze szukam zdrowych i prostych rozwiązań dotyczących pielęgnacji ciała. Ostatnio moją uwagę przykuł rokitnik. Ten niesamowity krzew rodzi owoce, które są pełne dobroczynnych substancji. Jest szeroko używany w produktach leczniczych.

Na co stosować olej z rokitnika?

olej z rokitnika na twarzOlej rokitnikowy można stosować do pielęgnacji skóry czy włosów. Jeśli chcemy zastosować go na twarz powinniśmy wiedzieć, że owoce tego krzewu mogą farbować. Dlatego też nie poleca się oleju nakładać na ciało na całą nocy gdyż możemy zafarbować pościel. Olej sprawdzi się jako maseczka nałożona na trzydzieści minut. Nakładamy dosłownie kilka kropel oleju na oczyszczoną twarz wmasowujemy i pozostawiamy, aż specyfik zacznie się wchłaniać. Po tym czasie olej zmywamy i nakładamy krem. Jakie są podstawowe korzyści stosowania oleju? Otóż olej wykazuje działanie przeciwzapalne i łagodzące. Silnie regeneruje i pięknie podkreśla koloryt skóry. Gdy przesadzimy z kąpielami słonecznymi to właśnie olej pomoże łagodzić oparzenia. Wiadomo również, że olej z rokitnika na twarz polecany jest kobietom dojrzałym, które pragną pielęgnować swoją skórę. Olej zawiera antyoksydanty oraz aminokwasy które skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, które uszkadzają strukturę skóry. Poza tym w oleju znajduje się także kolagen, który uelastycznia naszą skórę. Aplikacja oleju nie jest trudna i kłopotliwa. Sam olej jest bardzo wydajny i starczy nam na wiele aplikacji. Jest zatem bardzo ekonomiczny. Poza tym olej doskonale nadaje się do pielęgnacji włosów.

W przypadku stosowania naturalnych kosmetyków czas po którym zobaczymy poprawę kondycji naszej skóry może być dosyć długi. Jednak warto uzbroić się w cierpliwość i sumiennie pielęgnować skórę olejem. Ona odwdzięczy się nam promienistym, pięknym i zdrowym wyglądem.