Opiekunka dla starszej osoby

 

Osoby pracujące w Ośrodkach Pomocy Społecznej muszą się wykazywać dużą empatią, gdyż często niosą pomoc osobą e beznadziejnych sytuacjach. Także opiekunki osób starszych powinny mieć w sobie dużo cierpliwości i chęci niesienia pomocy. 

Kto może pracować jako opiekun osoby starszej?

opiekunka osób starszych niemcyOpieka nad osobą, która nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, nie jest prosta, gdyż trzeba za nią robić wiele rzeczy. To nie tylko podawanie jedzenia, czy leków, ale czasem trzeba taką osobę karmić myć i przebierać. Praca opiekunki niesie ze sobą sporo wyzwań, którym nie każdy może sprostać. Jeżeli interesuje nas praca jako opiekunka osób starszych Niemcy są państwem, w którym taka praca jest najbardziej opłacalna. W Polsce znajduje się sporo biur pośredniczących w zatrudnianiu Polaków za naszą zachodnią granicą. Znajdziemy tam bardzo dużo ogłoszeń na opiekunki i nie tylko. Do takiej pracy najczęściej są wysyłane kobiety w wieku między czterdziestym piątym a sześćdziesiątym rokiem życia. Są to najczęściej osoby bezrobotne, lub poszukujące dużego i szybkiego zarobku. Ponieważ w Niemczech obowiązuje waluta euro, to po przeliczeniu  na polskie złotówki, opiekunka miesięcznie zarabia trzykrotnie więcej niż na etacie w kraju. Jednak wiąże się to z koniecznością wyjazdu na dłuższy czas i pozostanie z podopiecznym nawet na kilka miesięcy. Praca odbywa się na podstawie umowy, od której odprowadzane są składki i podatki. Jako opiekun w Niemczech może pracować każdy, kto posiada empatię i ma cierpliwość.

Do Niemiec najczęściej jadą opiekunki, które nie znają języka niemieckiego, ponieważ nie jest on wymagany. Jeżeli jednak jakiś kandydat będzie go znał, to może liczyć na większe zarobki. Pomimo konieczności długiej rozłąki z rodziną, wciąż nie brakuje chętnych do pracy.