Otulacze z bambusa

 

Małe dzieci mają delikatną skórę, która wymaga szczególnej troski. Nie bez powodu trzeba zwracać uwagę na jakość materiałów jakie występują w odzieży i okryciach, z którymi ma styczność nasze dziecko. Powszechnie się uważa, że najlepsza jest bawełna. 

Z czego są wykonane otulacze?

otulacz bambusowyW sklepach z produktami dla niemowląt znajdziemy mnóstwo kocyków, pieluszek, czy rożków, które mogą służyć do otulania dzieci. Jednak często są to produkty, które są dość grube. Do zawijania dziecka, najlepszy jest otulacz bambusowy, ponieważ jest wykonany z bardzo miękkich włókien i posiada wiele wartościowych właściwości. Sam w sobie bambus wykazuje działanie antybakteryjne, antygrzybiczne i antyalergiczne, przez co może być stosowany u dzieci od pierwszego dnia. Otulacz jest w formie dużej pieluszki o optymalnej grubości, w którą szybko i łatwo można zawinąć dziecko. Jest to bardzo przydatna rzecz, ponieważ noworodki i niemowlaki, lubią być ciasno owinięte, ponieważ czują się bezpiecznie w takim ułożeniu. U tak małych dzieci występują odruchy niekontrolowane, które mogą niepokoić maluszka, a w otulaczu ma on rączki ułożone wzdłuż ciała i jedynie może ruszać główką. Oczywiście nie można zbyt mocno zawinąć dziecka, gdyż musi mieć możliwość swobodnego poruszania nóżkami. Stosowanie otulacza bambusowego przydaje się w domu, na spacerze, lub nawet w trakcie usypiania dziecka. Można go na wiele sposobów wykorzystywać, dlatego tak wiele mam poleca ten produkt, bo sprawdziły go na własnym doświadczeniu.

Z bambusa są wykonywane otulacze, kocyki, pościel, a nawet ubranka. Bambus ma bardzo wytrzymałe włókna, przez co można otulacz wielokrotnie prać bez obawy o jego jakość. Otulacz można wykorzystywać jako okrycie dziecka w trakcie letnich spacerów.