Płyta imitująca drewno dębowe

Niedawno wprowadziłam się do nowego mieszkania, które zakupiłam w stanie surowym. Musiałam więc zakasać rękawy i przy pomocy znajomych położyć panele, pomalować ściany, a także zakupić meble. Dosyć kłopotliwym pomieszczeniem okazałam się kuchnia. Jest ona tak niewymiarowa, że w żadnym sklepie nie mogłam znaleźć szafek, które pasowałyby do kuchni, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Dlatego zdecydowałam się zamówić meble w firmie stolarskiej.

Jasny dąb do nowej kuchni

dębowe eggerNowe mieszkanie wywołuje zawsze mnóstwo pozytywnych emocji. U mnie było to podekscytowanie, że w końcu mam przestrzeń, którą mogę urządzić w pełni po swojemu. Co prawda spodziewałam się, że wszystkie meble kupię do domu od ręki, jednak okazało się, że w kuchni muszą się pojawić meble na wymiar. Ostatecznie jest to lepsze rozwiązanie, głównie dlatego, że kuchnia robiona w zakładzie stolarskim będzie po prostu lepsza jakościowo. Dodatkowo będzie ona wyglądała dokładnie tak, jak sobie wyobraziłam. Kiedy udałam się do firmy, które ma dla mnie wykonać szafki do kuchni, dostałam do ręki próbnik, z którego miałam wybrać płyty szafki. Najbardziej przypadły mi do gustu płyty dębowe egger w dwóch odcieniach. Ostatecznie zdecydowałam się na ten jaśniejszy, dlatego, że całe mieszkanie nie należy do największych. Trzeba je więc optycznie powiększyć, poprzez zastosowanie jasnej kolorystyki we wnętrzach. Z tego, co udało mi się dowiedzieć, płyty egger należą do jednych z najczęściej wybieranych, mimo tego, że nie należą one do najtańszych. Okazuje się, bowiem, że klienci coraz częściej zwracają uwagę przede wszystkim na jakość, a nie na cenę. Liczy się to, czy wykonane meble będą odporne na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych oraz jak się będą prezentować wizualnie. Warto wydać trochę więcej pieniędzy, ale mieć pewność, że dane meble posłużą nam przez dłuższy czas.

Po raz pierwszy w życiu nie kupowałam mebli bezpośrednio w sklepie, ale poniekąd zostałam zmuszona do tego, żeby zamówić szafki do kuchni w zakładzie stolarskim. Będę one wykonane na wymiar, według mojego projektu. Spodobało mi się to, że mogłam wybrać płytę, z której zrobione będą meble. Postawiłam na jasny dąb w wydaniu firmy, która cieszy się bardzo dobrą renomą w świecie meblarskim.