Poszukiwania kolorowego sznurka z bawełny

Moja wnuczka bardzo nie lubi sklepowych ubranek dla lalek. Uważa, że wszystkie są takie same i jej zabawki niczym się nie odróżniają od zabawek innych dzieci z przedszkola. Postanowiłam uszyć dla niej unikowe ubranka. Kiedy byłam mała sama szyłam takie ubranka z bawełnianego sznurka moim zabawkom, bo wtedy innych nie było. Teraz będę je szyła, ponieważ są ładne i uniwersalne. Pozostało mi tylko kupić odpowiedni sznurek, z którego będę mogła uszyć zabawki.

Dlaczego sznurki bawełniane są najlepsze?

kolorowy sznurek bawełniany grubyZależało mi na tym, aby sznurek był bawełniany. Takie tworzywo jest na tyle miękkie, że można nadać ubranku pożądany kształt i ubranko wygląda niczym oryginalny produkt do danej zabawki. Poza tym sznurki bawełniane mają różną grubość. Mnie zależy na tym, aby sznurek był gruby, ponieważ zapewnia to trwałość uszytego ubranka. Taki sznurek ciężko przerwać czy przedziurawić. Trzeba do tego użyć bardzo ostrych nożyczek lub nożyka. Udałam się do pasmanterii i powiedziałam miłej ekspedientce, że interesuje mnie kolorowy sznurek bawełniany gruby. Wybrałam różnokolorowe sznurki z wysokogatunkowej bawełny. Upewniłam się, że jest to bawełna atestowana, z której można szyć ubrania i jest bezpieczna dla zdrowia. Sznurki, które wybrałam były miłe w dotyku. Jest to kolejna zaleta bawełnianych sznurków. Są delikatne i naturalne. Zakupiłam odpowiednią ilość motków bawełny i udałam się do domu. Nie miałam najmniejszego problemu z odpowiednim wykorzystaniem sznurka. Bawełna była bardzo elastyczna i bez problemu nadałam jej pożądany kształt. Po skończeniu uprałam uszyte bawełniane, sznurkowe ciuszki w pralce. Takie sznurki bawełniane bez problemu można prać zarówno w pralce jak i ręcznie. Bawełna nie kurczy się w praniu i bardzo szybko schnie. Po pierwszym praniu bawełna zyskuje jeszcze większą miękkość i elastyczność, przy czym trwałość pozostaje bez zmian.

Wręczyłam sznurkowe ubranka mojej wnuczce. Była bardzo zachwycona. Od razu wzięłam się z nią do zabawy i ubrałam jej lalki w unikatowe bawełniane ubranka. Pasowały bez problemu. Bawełniane sznurki okazały się też bardzo praktyczne. Resztki z kolorowych motków użyłam do podwiązania wysokich kwiatostanów roślin u mnie w domu oraz jako ozdobę do firanek i zasłonek. Jestem bardzo zadowolona.