Potrzebowałem nowego pilota do bramy

Jakiś czas temu robiłem remont mojego ogrodzenia, w tym również furtki oraz bramy. Po wielu miesiącach oszczędzania mogliśmy sobie z żoną pozwolić na bramę automatyczną na pilota. Jest to niezwykle wygodne i praktyczne, pozwala zaoszczędzić sporo czasu a do tego jest bardzo przyjemne kiedy pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Po prostu naciskamy guzik w pilocie i wyjeżdżamy, żadnego szarpania się z zamarzniętą kłódką czy ciężkimi ramionami bramy.  

Poszukiwania pilota do bramy

piloty do bramOstatnio gdzieś zapodział się mój pilot do bramy. Mieliśmy oczywiście drugi ale kiedy i ja i żona wyjeżdżamy i przyjeżdżamy do domu o różnych godzinach jest to bardziej męczące i irytujące niż wspomniane wcześniej szarpanie się z bramą tradycyjną. Nie było wyjścia trzeba dokupić nowego pilota do naszej bramy. Nie będę przecież w kółko jeździł z kluczykiem awaryjnym do odblokowania wysięgników w razie braku prądu. Taka brama jest cięższa od zwykłej tradycyjnej. Po zjedzeniu obiadu usiadłem do mojego komputera i w wyszukiwarce wpisałem frazę – piloty do bram. Wyskoczyło mi wiele sklepów oferujących różnego typu piloty. Starałem znaleźć pilot, który byłby oryginalnym odpowiednikiem tych, które dostaliśmy wraz z bramą, jednak kiedy zobaczyłem ich horrendalnie wysokie ceny od razu rozpocząłem poszukiwania zamiennika.  Jest to dosyć częsta praktyka, szczególnie jeśli chodzi o tonery czy tusze do drukarki. Również tutaj w specyfikacji można było doczytać, że zasięg pilota jest mniejszy oraz włożona bateria jest słabsza, jednak cena zamiennika pilota do mojej bramy była na tyle atrakcyjna że te drobne niedogodności w jego korzystaniu puściłem mimo uszu. Zdecydowałem się kupić od razu dwa takie piloty, na wszelki wypadek, gdybym znów zgubił swój lub uszkodził, albo tym razem moja żona zapodziała gdzieś swój. Będzie takim pilotem awaryjnym. Czas oczekiwania na przesyłkę według sklepu miał wynieść dwa dni robocze.

Zgodnie z tym co było napisane w mailu potwierdzającym zakup pilotów do bramy, paczka z nimi pojawiła się pod moimi drzwiami po upłynięciu dwóch dni. Od razu wziąłem się za testowanie mojego nowego zakupu, aby sprawdzić czy faktycznie są takie różnice w działaniu w stosunku do oryginalnego pilota. Okazało się, że różnice w moim przypadku są minimalne, wręcz niewyczuwalne. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.