Praktyczne kolce na ptaki

 

Ptaki są pięknymi stworzeniami, ale tylko kiedy nie są naszymi stałymi sąsiadami. Szczególnie uciążliwe dla mieszkańców wielu miast są gołębie, które zanieczyszczają miejsca, w których się znajdują. Wiele osób z nimi nieskutecznie walczy.

Czy montaż kolców odstraszy gołębie?

kolce na ptakiWiele osób mieszkających w dużych miastach ma problem z ciągle pojawiającymi się gołębiami na ich balkonach czy parapetach. Ich obecność jest bardzo uciążliwa, ponieważ hałasują i zanieczyszczają powierzchnię, na której przebywają. Z tego względu ludzie próbują je odstraszać na różne sposoby. Jedną z najskuteczniejszych metod są kolce na ptaki, które można przytwierdzić do różnych pionowych i poziomych powierzchni. Jest to tania i skuteczna metoda na pozbycie się niechcianych gości. Kolce są przytwierdzone do plastikowej bądź poliwęglanowej podstawy, którą przytwierdza się za pomocą kleju lub specjalnej taśmy samoprzylepnej do rynny, parapetu, dachu, anteny czy kasetonu. Same kolce są wykonane ze stali nierdzewnej i mają tempo zakończone końce, przez co nie będą raniły ptaków, które jednak zdecydują się wylądować na nich. Takie rozwiązanie jest najlepsze na duże ptaki, które bywają bardzo uparte i ciągle powracają w to samo miejsce. Niewątpliwą zaletą tychże kolców jest ich niska cena. Są one sprzedawane w kawałkach mierzących po sto centymetrów, na których znajdują się aż siedemdziesiąt dwa kolce, rozwarte pod dwoma, różnymi kątami. Łatwość montażu sprawia, że każdy może skorzystać z takiego rozwiązania w obrębie swojego mieszkania czy domu.

Dzięki kolcom, można raz na zawsze pozbyć się ptaków ze swojego okna, balkonu, dachu czy rynny. Ich założenie skutecznie zniechęca ptaki do założenia gniazda w danym miejscu. Jest to prosty, ale bardzo skuteczny sposób odstraszania ptaków.