Profesjonalne doradztwo księgowe

 

Jeszcze kilka dekad temu nie było biur rachunkowych, tylko sami główni księgowi, którzy najczęściej byli zatrudniali w prywatnych i państwowych firmach. Takie rozwiązanie było dobre, choć niekoniecznie dla małych i średnich firm, których często nie było stać na zatrudnienie samodzielnego specjalisty. Dziś, to biura cieszą się największą popularnością.

Czy warto korzystać z doradztwa księgowego?

kompleksowe doradztwo księgowe w warszawieObecnie w Polsce jest zarejestrowanych nawet kilkadziesiąt tysięcy biur rachunkowych, które zrllokalizowane są w małych i dużych miastach. Swoim zasięgiem obejmują cały kraj, dzięki czemu wszyscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z ich usług. Wyniki badań na temat klientów biura rachunkowego mówią, że największy odsetek stanowią jednoosobowe działalności gospodarczej, natomiast spółek jest nawet kilka razy mniej. Prawdopodobnie jest to związane z kosztami współpracy, gdyż abonamenty dla małych i średnich firm są znacznie niższe niż w przypadku spółek. Wynika to z konieczności prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek, a to z kolei generuje znacznie więcej pracy dla księgowego, a także nakłada dodatkowe obowiązki na przedsiębiorcę. Kompleksowe doradztwo księgowe w Warszawie jest niesamowicie przydatne dla przedsiębiorców, którzy potrzebują pomocy specjalistów w przystępnej cenie. W biurach rachunkowych są zatrudniani jedynie wykwalifikowani główni księgowi, ich zastępcy lub pomocnicy oraz kadrowi. Dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu są w stanie w kompetentny sposób pomóc każdemu przedsiębiorcy w podjęciu trafnych decyzji finansowych oraz księgowych. Również doradzają w kwestii optymalizacji podatkowy, co z kolei jest bardzo przydatnym posunięciem w każdej firmie. Za wszystkie usługi klienci opłacają jeden, stały abonament, którego wysokość jest ustalana na samym początku współpracy, przy podpisywaniu umowy.

W Warszawie działa kilkadziesiąt biur rachunkowych, które przeważnie obsługują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset jednoosobowych działalności i spółek. Najtańsze abonamenty za usługi księgowe obejmują mikro i małe jednoosobowe firmy, które nie zatrudniają pracowników oraz nie generują więcej niż dziesięć dokumentów księgowych w ciągu okresu rozliczeniowego. Kwota ta może wynosić od stu pięćdziesięciu do dwustu złotych.