Profesjonane buty ortopedyczne

Podczas corocznej kontroli mojego synka u ortopedy okazało się, że cierpi on na szpotawość kolan. Jest to taka nieprawidłowość w budowie, która powoduje, że kolana nogi są wygięte w literę „O”. Mówiąc jaśniej, są one po prostu krzywe. Jest to bardzo przykra wiadomość dla mojego czterolatka, ponieważ oznacza, że na jakiś czas koniec z piłką nożną. Piłka nożna powoduje bowiem pogłębianie się tej wady. Na szczęście jednak nie ma potrzeby rehabilitować synka, do korekty wady wystarczą buty ortopedyczne.

Chłopięce buty ortopedyczne

buty ortopedyczne dla chłopcówNa szczęście i na nieszczęście. Bardzo się zmartwiłam, kiedy usłyszałam tą informację, bo nie mam pojęcia w jaki sposób skłonię synka do noszenia butów ortopedycznych.  Z tego, co pamiętam, obuwie takie nie jest zbyt piękne i człowiek w takich butach mocno się wyróżnia spośród innych. Zaczęłam szukać dla niego odpowiednich butów ortopedycznych, które zostaną przez mojego synka zaakceptowane. Okazało się, ku mojemu zdziwieniu, że jeśli chodzi o buty ortopedyczne dla chłopców, to jest bardzo duży wybór na rynku. I wbrew moim oczekiwaniom, takie buty są bardzo ładne i nie odróżniają się od butów noszonych przez inne dzieci. Zapoznałam się z informacjami na temat doboru odpowiedniego obuwia ortopedycznego i dowiedziałam się, że są pewne istotne cechy butów, na które należy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Przede wszystkim buty muszą być odpowiednio dopasowane rozmiarem do stopy, tak, aby stopa zachowała pełen zakres ruchomości. Ponadto rodzaj obuwia musi być dostosowany do wady, którą ma korygować, ponieważ dla różnych wad istnieją różne rodzaje obuwia ortopedycznego. Buty ortopedyczne muszą mieć płaską podeszwę z szerokim obcasem i być wysoko zapinane. Ważne jest także, aby był zapewniony odpowiedni system cyrkulacji powietrza. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowo dobrane obuwie, zamiast korygować wadę, może ja pogłębić.

Po przeczytaniu wszystkich tych wskazówek ruszyłam z synkiem na dokonanie ostatecznego zakupu.  Akcja została zakończona sukcesem i znaleźliśmy buciki, które bardzo spodobały się mojemu synkowi i które na pewno będzie w przedszkolu nosił z ogromną przyjemnością. Buty są dobrze wykonane, więc jestem spokojna o nogi mojego synka. Na pewno szybko wada zniknie.