Prowadzenie serwisu noclegowego

Przez wiele lat pracowałam w biurze turystycznym. Polecałam klientom różne wycieczki, zajmowałam się czarterowaniem samolotów, czy też proponowaniem firmie nowych tras wycieczkowych. Praca była satysfakcjonująca, ale średnio płatna. Szukałam jakiegoś dodatkowego zajęcia, które nie przeszkadzałoby mi w etatowej pracy, a pozwoliło trochę dorobić.

Serwis online z noclegami

serwis noclegowyPostanowiłam, że to będzie coś związane z działalnością w sieci. Mogłabym się tym spokojnie zajmowac w zaciszu własnego domu, także w weekendy. Długo jednak myślałam nad tym co wybrać. Portali podróżniczych było mnóstwo, wiele osób pisało też blogi. Były wyszukiwarki tanich lotów, jak również różne sklepy ze sprzętem turystycznym. Wiedziałam jednak, że najtrudniejsze jest znalezienie właściwego noclegu. Często referencje na stronach hoteli są zafałszowane, a zdjęcia są dalekie od rzeczywistości. A szukanie noclegu tylko po miejscowości zajmuje sporo czasu, do tego trafia się na obiekty które kompletnie nie interesują nas pod względem ceny. Dlatego uznałam, że serwis noclegowy to najlepszy pomysł. W serwisie byłyby wszelkiego rodzaju obiekty w których można nocować, od tanich przydrożnych moteli, przez ośrodki wczasowe, kończąc na luksusowych apartamentach. Noclegi będą dzielone nie tylko miejscowościami, ale tez regionami, bo nie zawsze się wie czy chce się nocować w Karpaczu czy w Zakopanem, tylko ogólnie że chce się jechać w góry. Można tez wybrac opcje zaawansowane, na przykład dobre miejscowości dla narciarzy, miejsca do żeglowania, czy najczęściej odwiedzane miejsca. W końcu wakacyjną destynację wybiera się pod kątem tego co się lubi. Jeden woli chodzić po górach, inny zwiedzać muzea, a trzeci wypoczywać na plaży. Mój serwis zapewniał właścicielom obiektów także różne formy promocji, na przykład wyróżnienie oferty, umieszczenie jej na stronie głównej, czy opisanie jej na blogu. We wpisie pojawiłyby się różne zdjęcia i szczegółowy opis obiektu.

Mój internetowy serwis z noclegami to strzał w dziesiątkę. W swojej bazie mam już tysiące miejsc noclegowych w całej Polsce. Wszystko działa jak należy, nawet serwer mi się nigdy nie zawiesił. Jestem zadowolona z jego działania i na pewno będę chciała jakoś rozszerzyć swoją działalność, może o lokale gastronomiczne. W końcu na wakacjach są one bardzo poszukiwane.