Rekomendowane obuwie pracownicze

Buty Haix znaliśmy przede wszystkim z poligonów airsoftowych, gdyż w ofercie owej firmy znajduje się wiele modeli obuwia wojskowego, uznanego przez służby mundurowe na całym świecie. Nie wiedzieliśmy jednak iż Haix produkuje również wyposażenie ochronne i robocze, równie wytrzymałe i trwałe jak serie obuwia wojskowego.

Buty ochronne od Haix

buty robocze haixObuwie robocze od Haix jest zwykle przystosowane do konkretnego miejsca pracy, więc różni się między sobą zarówno grubością, jak i poziomem zapewnianej ochrony. Do naszych stanowisk pracy najlepiej nadawały się buty robocze Haix ogólnego przeznaczenia. Były one bardzo podobne wyglądem do serii butów wojskowych, aczkolwiek od razu zauważalna była grubość materiału oraz wkładek ochronnych ze stali. Obuwie serii ogólnoroboczej jest przeznaczone do każdego stanowiska pracy fizycznej, placu budowy czy też warsztatu naprawczego. Doskonale osłania stopy przed wszelkimi obrażeniami, ale jest również na tyle wygodne, iż może bez problemu służyć jako codzienne obuwie dla wszystkich osób preferujących buty ciężkie i masywne. Od standardowych butów roboczych obuwie Haixa odróżnia się przede wszystkim obecnością materiałów termoaktywnych, które są standardowym dodatkiem w butach sportowych czy wojskowych, aczkolwiek są niemal niespotykane w obuwiu roboczym. Termoaktywny materiał w tym wypadku nie wpływa jednak na poziom ochrony, i wyłącznie zwiększa komfort długotrwałej, intensywnej pracy w butach.

Z racji grubości materiału, obuwie dobrze osłania również przed niskimi temperaturami, i może być komfortowo noszone niemal przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Nie jest również tak wrażliwe na uszkodzenia jak niektóre tanie serie butów pracowniczych, i nie wymaga wymiany przez całe lata.